Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.11.2018

Red Dead Redemption 2 bizlerle buluşmuştu fakat merakla beklenen Red Dead Online bir türlü oyunculara sunulmamıştı. The Verge tarafından verilen bilgilere göre, Red Dead Online en sonunda başlıyor. Fakat, öyle herkese bir anda açılmıyor. Bu haberimizde sizlerle Red Dead Online beta başlangıç tarihleri, kimlerin ne zaman katılabileceği ve Red Dead Online esnasında neler yapabileceklerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz, lafı çok da fazla uzatmadan sizleri haberimize konuk olan Red Dead Online beta başlangıç tarihi ve diğer bilgiler ile baş başa bırakalım.

Red Dead Online beta aşaması yarın itibari ile başlıyor

Eğer Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition sürümüne sahipseniz, Red Dead Online beta aşamasına yarın, yani 27 Kasım 2018 tarihi itibari ile katılabilirsiniz. Tam başlangıç saati ise Türkiye saatleri ile 16:30. Red Dead Online beta aşaması, aynı zamanda Red Dead Redemption 2'yu çıktığı gün oynamış olan oyunculara da açılıyor. Oyunu çıktığı gün oynayanlar, 28 Kasım 2018 tarihi itibari ile Red Dead Online beta aşamasına katılabilecek.

Eğer Red Dead Redemption 2'ya oyunun ilk günü değil de, çıktığı hafta sonu başladıysanız, Red Dead Online beta aşamasına 29 Kasım 2018 tarihinde katılabilirsiniz demektir. Geri kalan oyuncular ise, 30 Kasım 2018 tarihi ile birlikte Red Dead Online beta oynamaya başlayabilecekler. Oyunun beta aşamasına başlayan oyuncular, öncelikle kendilerine bir karakter kurmaları gerekiyor ve ardından yeteneklerini ayarlamaları gerekiyor. New Austin bölgesinin de bulunduğu Red Dead Redemption 2 dünyasına bu şekilde giriş yapabilirsiniz.

Red Dead Online beta oynarken birçok şey yapabileceksiniz. Etrafta dolanan NPC'ler ile karşılaşabileceksiniz. Aynı zamanda hayvanları avlayabileceksiniz. Yani, özet geçmek gerekirse eğer, Red Dead Redemption 2'nun tekli oyuncu modunda sunduğu her şeyi yapabileceksiniz. Fakat, oyunun hikayesinde bulunan görevler olmayacak tabii. Red Dead Online beta aşaması esnasında aynı zamanda bir çete oluşturabilecek ve 7 kişiye kadar birlikte takılabileceksiniz. Rockstar Games ekibi, bir konuya daha değinerek şimdiden uyardı. Red Dead Online beta başlangıç esnasında birtakım sorunlarla karşılaşmak mümkün fakat zamanla düzeltecekler. Sonuçta kocaman bir dünya ve bir sürü oyuncu bir arada olacak. Anlayış göstermekte fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.