PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde 1 milyon satışı geçti

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde 1 milyon satışı geçti

Bu kadar hızlı bir başarı açıkçası beklemiyorduk.

Daha birkaç gün önce Xbox One için çıkışını gerçekleştiren, Steam üzerinde halihazırda 25 milyona yakın oyuncuya sahip olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One üzerinde 1 milyon satışı geçti. Fakat bahsettiğimiz bu bilgi ne oyuncunun geliştirici ekibinden, ne de Microsoft cephesinden geldi. Bu bilgiyi, Birleşik Devletler temelli bir video oyunu analisti olan Mat Piscatella sayesinde öğrendik. Mat Piscatella, “PUBG, Xbox One üzerinde 1 milyon rakamı geçti. Xbox platformunda bu kadar hızlı 1 milyon oyuncu kazanılacağını hiç tahmin etmemiştim.” dedi bu konu hakkında.

PUBG

SteamSpy verilerine göre PlayerUnknown’s Battlegrounds şu an 25,511,039 ± 151,483 oyuncuya sahip. Son 2 hafta içerisinde 19,217,946 ± 132,360 adet oyuncu tarafından oynanan PUBG, dün de maksimum 2,233,322 anlık oyuncu sayısına ulaşabildi. Tabii dediğimiz gibi bunlar SteamSpy verileri. Yani oyunun PC sürümünün verileri. Microsoft ve Xbox One cephesi için ise ne yazık ki açıkça böyle verileri oyunculara sunmuyor ve üçüncü parti taraflar tarafından da benzer bir hizmet yok. Bu yüzden resmi bilgiler için Microsoft veya oyunun geliştiricisinden gelecek açıklamaları beklememiz gerekiyor.

PUBG Hakkında

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. UNREAL 4 Oyun Motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

ARMA Serisi, H1Z1 : King of the Kill gibi oyunların ve “Battle Royale” oyun türünün öncüsü olan, PlayerUnknown takma adıyla dünyaca üne sahip Brendan Greene, bu heyecan verici proje için Bluehole’un tecrübeli ekibiyle birlikte çalışmıştır. Bu sadece bir oyun değil: HAYATTA KALMA SAVAŞI!

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın