Twitch yayıncılığında çığır açan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncusu

Twitch yayıncılığında çığır açan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncusu

Koreli Twitch yayıncısı Ch1ckenkun canlı yayın esnasında oynamakta olduğu PlayerUnknown's Battlegrounds oyununa fazlasıyla dâhil oldu.

Gün geçmiyor ki insanlar yeniliklere ve farklılıklara sosyal medya aracılığıyla ulaşmaya çalışmasın. Güney Kore’li Twitch yayıncısı olan Ch1ckenkun, PlayerUnknown’s Battlegrounds oynadığı canlı yayın esnasında ekrana yansıyan görüntüsünü sürdüğü araca monte ederek, bir nevi PUBG oyununun parçası oldu ve büyük ilgi toplayarak, eğlenceli anların yaşanmasını sağladı. Boyutlandırma anlamında da yakaladığı uyumu göz ardı etmemek gerekir açıkçası.

PUBG, Twitch

Sosyal medya etkisinin sürekli arttığı bir zamanda yaşıyoruz. Sadece ülkemizde değil, sosyal medya olarak lanse edilen hemen tüm kanalların dünya çapında insanların hayatlarını ele geçirdiği de bir gerçek. Profesyonel anlamda iş yapan kullanıcılardan sadece eğlence amaçlı kullanımlara kadar geniş bir yelpaze sunan ve yayılımını devam ettiren sosyal medya organlarında aynı kareleri görmek ise bazen sıkıcı olabiliyor. Güney Kore’li kullanıcı Ch1ckenkun durumun farkın varmış olmalı ki geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyununu dışarıdan oynamak yerine bizzat içine girmeyi tercih ediyor ve ekranın sağ alt kısmındaki görüntüsünü oyun içinde kullandığı minibüsün içerisine aktarıyor. Aynı anda takipçileri adeta çıldırdığı ve beğeni tepkilerinin ardı ardına geldiği yayınlanan görüntülerde gözle görülür vaziyette. Haliyle bu durum Güney Kore’den uzakta bulunan sosyal medya kullanıcılarının da ilgisini ziyadesiyle çekmiş durumda.

Oldukça eğlenceli anlara sebebiyet veren ve takipçilerinin yoğun beğenisiyle karşılaşan Ch1ckenkun isimli kullanıcının yaptığı yeniliklerin YouTube ve Twitch başta olmak üzere diğer sosyal medya yayıncılarının örnek alması gerekmez mi? Farklı fikirler ve yenilikler her zaman daha fazla ilgi çekicidir. Sürekli olarak yayıncının da izleyicinin de yapabildiği oyun oynama gibi etkinliklerden ziyade farklılıkların ortaya çıkması, Twitch ve YouTube gibi platform yayıncılığı adına umut verici olduğunu eklemek gerekir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın