Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.03.2024

KRAFTON ekibinin açıklamasına göre, PUBG 2024 yılında Unreal Engine 5 motoruna geçecek. Bu motor güncellemesiyle, oyunda bazı yerleri yıkabileceksiniz. Bu sayede, oyuna stratejik bir derinlik eklenecek. Bu da, elbette biz oyuncular için heyecan verici bir detay. Ancak, oyun Lumen veya Nanite kullanacak mı sorusu hakkında henüz bir bilgi ne yazık ki yok. Bu konudaki açıklamaların yer aldığı videoyu haberimiz içerisinde paylaştık. Dilerseniz, önce bu videoya göz gezdirebilirsiniz. Fakat, biz önce biraz daha detaylardan bahsedeceğiz.

PUBG Unreal Engine 5 motoruna 2024 yılında geçecek

Açıklamaya göre, yıkılabilir harita ortamları oyunun daha taktiksel olmasını sağlayacak. Oyuncular, stratejik olarak binaların belli bölümlerini yok edebilecek. Ayrıca, savunma barikatları oluşturabilecek. Dahası, yeni saldırı rotaları açabilecek veya alanları güvence altına alabilecekler. Bu özellikler, Nisan 2024 ayı güncellemesinde kendini gösterecek. Sonra, ileride sürekli iyileştirmeler ve genişlemeler ile iyice oturacak.

Ayrıca, PUBG Unreal Engine 5 güncellemesinden sonra bir dizi oynanış iyileştirmesi de gelecek. Silah güncellemeleri her iki ayda bir gelecek. Gerilimi artırmak ve yeni zorluklar sunmak için yeni oynanış sistemleri ve içerikler de gelecek. Takım vs takım sistemi, oyuncuların takım arkadaşlarıyla işbirliği yaparak rakip takıma karşı skor mücadelesine girmelerine olanak tanıyacak. Dahası, takım galibiyet serileri elde eden oyunculara ödüller verilecek. Şimdi, sizleri bütün detaylardan bahsedilen video ile baş başa bırakalım.

PUBG Unreal Engine 5 güncellemesinden sonra KRAFTON, eşleştirme konusunda da iyileştirmeler yapacak. Bir de, hile karşıtı geliştirmelerin yolda olduğunu söylediler. Fakat bunlar, oyun UE5'e geçtikten sonra gelecek. Yani, yılın ilerleyen dönemlerinde bu özellikleri göreceğiz. Yeni oyun motoru ile ilgili detayları ve gelişmeleri yakın zamanda görmeye başlayacağız. Bu yüzden, şimdilik ne yazık ki beklemek, sabretmek gerekiyor. Bütün bunlar bir yana, bir de oyun için yeni bir güncelleme söz konusu. Oyun için 13 Mart 2024 tarihinde gelecek 28.2 güncellemesinin detayları da belli oldu.

PUBG 28.2 güncellemesi ve detayları

Bu haberimizde, PUBG Unreal Engine 5 güncellemesinden bahsettik. Ancak, oyun için yolda olan tek güncelleme, elbette bu değil. PUBG'nin 28.2 güncellemesi, oyuna çeşitli önemli özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Canlı bakım programı, PC için 13 Mart 2024, 03:00 - 11:30 saatleri arasında olacak. Konsol için ise 21 Mart, 04:00 - 13:00 saatleri arasında olacak. Harita hizmetleri PC oyuncuları için her Çarşamba 05:00'te olacak. Ayrıca, konsol oyuncuları için her Perşembe 10:00'da olacak. Yolda olan güncelleme, birçok değişikliği de beraberinde getiriyor. Bu konudaki detaylara şimdi geçeceğiz. Ancak, ondan önce, güncelleme için çıkan fragmanı da sizlerle paylaşalım.

PUBG Unreal Engine 5 öncesi gelecek olan güncellemeyle harita rotasyonları ve harita seçim bölgeleri de güncelleniyor. Normal maçlarda, harita seçim bölgeleri arasında (AS, SEA), Erangel, Miramar, Sanhok, Taego ve diğerleri yer alıyor. Rastgele harita bölgelerinde (NA, EU, RU, OC, SA ve Konsol), harita rotasyonları ve seçimlerine ek olarak Deston haritası da %20 olasılıkla katılacak. Rütbeli maçlarda ise Erangel (%25), Miramar (%25), Taego (%20), Vikendi (%20) ve Deston (%10) haritaları olacak.

Harita servisi sezon sezon güncellenecek. Bunun yanı sıra, oyun dünyasında 7. yıl kutlamalarına özel içerikler de yolda. Erangel haritasında 7. yıl kutlamaları için değişiklikler yapılıyor. Güncelleme ile birlikte, oyuncuları güzel etkinlikler de bekliyor. Ayrıca, silah dengesi ve oyun mekaniğiyle ilgili iyileştirmeler de bu güncellemenin bir parçası. Bu güncelleme ayrıca birçok hata düzeltmesi ve kullanıcı arayüzü iyileştirmesi içeriyor. Bütün bunlar, tabii ki 28.2 güncellemesinin bir parçası. Bu konudaki detaylı bilgiler için, güncellemenin resmi duyurusuna göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.