PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Türkiye satış rakamları açıklandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Türkiye satış rakamları açıklandı

Oyunun Türkiye hayranları parti kursalar, belediye seçimlerini kazanırlar.

Bir video oyununun dünya çapında geniş bir hayran kitlesi elde etmesi, satış, oynanış ve izlenme rekorları kısması, insanın aklına bazı sorular getiriyor. Bunlardan bazıları; acaba bu oyun Türkiye’de de satış yapabildi mi, sattıysa kaç adet satıldı, sorularıdır. Son dönemin büyük ses getiren video oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds için zihnimizi meşgul eden soru işaretlerinin yanıtı geldi. Oyunun dağıtıcısı PUBG Corporation, Bluehole Studio tarafından geliştirilen video oyununu için satış rakamları miktarını açıkladı. Rakamları baktığımızda, ülkemizdeki pek çok il merkezinden yüksek sayılara ulaşıldığını görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG oyununun Türkiye satış rakamları açıklandı

Türkiye’de PUBG satın alanlar birleşirse yandık.

Çok oyunculu hayatta kalma ve aksiyon oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın Türkiye satış rakamları açıklamasını, dilerseniz fazla bekletmeden belirtelim. Bu video oyunu; Türkiye’de 510.000 adet PC kullanıcısı tarafından talep görmüş durumda. Bu rakamların yalnızca PC üzerinden ulaşılabilen Steam platformu verileri olduğunun hemen altını çizelim. Yani bu büyük rakama PUBG oyununun Xbox One platformu için çıkışını yapan sürümü dahil değil. Açıkçası rakamların oldukça yüksek olduğunu gördüğümüzde, Xbox One için tahmini bir değer alamıyoruz. Zaten PC kullanıcılarının gösterdiği talep, sayıyı aşağı yukarı anlamak için yeterli oluyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tabii ki Xbox One platformu kullanıcılarının rakamları, Steam platformuna göre oldukça farklı olacaktır ama o rakamları da merak ettiğimizi gizleyemeyiz. Öte yandan oyuna gösterilen talebin tamamen lisanslı ürünler olduğunu ekleyelim. Çevrim içi çalışan bir oyun olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, zaten korsan kopya olarak oynanamamakta. Buradan, ülkemizdeki lisanslı video oyunları pazarındaki büyümeyi de görebiliyoruz. Bir kere lisanslı ürün alan bir video oyuncusunun, diğer oyunlara da ulaşabilmesi için önünde bir engel kalmıyor.

Unutmadan bir veriyi daha iletelim; 23 Mart 2017 tarihinden itibaren 510.000 adetlik satış rakamları sayısına ulaşan PUBG oyununun Türkiye’de anlık ortalama oyuncu sayısı da açıklandı. TamGame’den alınan verilere göre ülkemizde anlık olarak 65.000 kişi PlayerUnknown’s Battlegrounds oynuyor. Yaklaşık 80 milyon nüfuslu bir ülkeye ait verilerin, oldukça dikkat çekici rakamlar olduğunun altını çizelim. Son dönemde akıllı telefonlar için de çıkışını gerçekleştiren oyunun, toplam satış ve oynanış rakamlarını, artık daha çok merak ediyoruz. Açıklanan rakamlar sonrası, ülkemiz muhakkak video oyunları dünyasının ilgisini çekecek ve pazarın büyüdüğü izlenimi edinilecektir.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.