Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 29.03.2018

AMD ekibinin yeni ürünlerinden olan AMD Ryzen 5 2400G APU ve AMD Ryzen 3 2200G APU bizlerin konuğu idi. Bu iki APU ile de birçok farklı video oyununu oynamayı denedik. Bu konudaki konuklarımızdan ilki de, PUBG olarak da kısaltılan, PlayerUnknown’s Battlegrounds idi. Mantıken ekran kartı olmadan oyun oynamaya çalıştığımız için AMD Ryzen 5 2400G APU tabii ki bir yüksek bütçeli ekran kartı kadar performans vermiyor. Eğer dilerseniz yazımızın en sonundaki görüntülerden, bu APU ögesinin PlayerUnknown’s Battlegrounds ile verdiği performansa göz atabilirsiniz.

 

PUBG haricinde bir başka konuğumuz daha vardı. O da tabii ki Counter-Strike: Global Offensive idi. Açıkçası Counter-Strike: Global Offensive ile verilen performans da bizleri pek şaşırtmadı çünkü dediğimiz gibi, elimizin altında sadece bir APU bulunuyor. Tabii PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisindeki ayarların aksine, Counter-Strike: Global Offensive içerisinde birçok ayar yüksek seviyede idi. PUBG ve Counter-Strike: Global Offensive ardından sırada tabii ki League of Legends oyunu da vardı.

AMD Ryzen 5 2400G APU ile League of Legends oyununu en yüksek ayarlarda oynamayı denedik. Bu oyunda, kullanmaya çalıştığımız APU gayet olumlu bir sonuç verdi ve bizleri 80 FPS ile 90 FPS arasında bir performans ile karşıladı. Tabii işler League of Legends sonrasında elimize aldığımız Overwatch ile doğal olarak biraz kötüye doğru gitti. AMD Ryzen 5 2400G APU ile Overwatch oyununu orta ayarlarda, her oyunda olduğu gibi yine 1080p çözünürlükte oynamayı denedik ve 30 FPS civarı bir performans ile karşılaştık. Düşük ayarlarda ise 60 FPS görebildik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.