Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 28.04.2018

Eğer Battle Royale tipi oyunları oynamaya alışık değilseniz, PlayerUnknown’s Battlegrounds en başta biraz korkutucu gelebilir. Bizler de bu korkuyu üzerinizden atabilmeniz için, sizlere küçük bir rehber serisi hazırladık. Bu serimiz sayesinde bahsettiğimiz oyun hakkında birçok şeyi öğrenebileceksiniz. Dilerseniz giriş yazımızı çok uzatmadan, sizleri rehberlerimiz ile baş başa bırakalım. Unutmayın, rehberlere göz atabilmek için bağlantılara tıklamanız gerekiyor. Burası, sadece bir yönlendirici sayfa.

Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En güçlü silahlar

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynuyorsanız, mutlaka birkaç kişiyi öldürmeniz gerekecektir. Tabii karşınızdaki gerçek oyuncuyu, yumruklarınızla öldürmeyi düşünmüyorsanız, mutlaka saldırı tipinde bir silaha veya ekipmana ihtiyacınız olacak. Bizler de bu yazımız ile birlikte sizlere oyunun içerisindeki en güçlü silahlardan bahsedeceğiz. Bu konuda her şey çok açık, tüm silah kategorilerini hemen aşağıda sıralayacağız ve her kategorinin altında, o kategorinin silahlarını yazacağız. 1 numarada görünen silah, o kategorinin en güçlü silahı olacak. Böylece, eğer SMG ile oynamayı düşünüyorsanız, elinizde en güçlü SMG silahını tuttuğunuzdan emin olabileceksiniz. Fakat unutmayın, yüksek güç, dezavantajlar ile gelir. Her silahın mutlaka bir kusuru vardır.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En güçlü silahlar yazımıza ulaşmak için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En sağlam kıyafetler ve ekipmanlar

Oyunu oynarken silahlarınız kadar, üzerinize giyeceğiniz veya kullanacağınız ekipmanlar da oldukça önemlidir. Mesela, başınıza standart bir şapka takmak yerine askeri bir başlık bulursanız, belki karşınızdaki oyunculardan kolayca kafadan vuruş yemezsiniz. Bu yazımızda da sizlere oyunun içerisindeki tüm kıyafetlerden ve ekipmanlardan bahsedeceğiz. Tüm bunları yaparken, hangi ekipmanın, ne kadar sağlam olduğunu, size ne kadar defans verdiğini ve bu eşyaların dayanıklılıklarından da bahsetmeyi unutmayacağız. Dilerseniz hemen başlayalım!

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En sağlam kıyafetler ve ekipmanlar yazımıza ulaşmak için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm silah ekleri ve detayları

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken en çok ihtiyacınız olan şeyin bir silah olduğunu eminiz ki biliyorsunuzdur. Fakat silahı yalın bir şekilde taşımak yerine, ekstra ekler ile daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Fakat oyunun içerisindeki silah ekleri, her silah için kullanılamayabiliyor ve tabii ki bu eklerin, kullandığınız silaha bir yararı ve bir zararı oluyor. Bizler de, bu rehber yazımız ile sizlere bunlardan bahsedeceğiz: Hangi ekler, hangi silahlar için kullanılır, hangi ekler silahta neleri değiştirebilir. Eğer dilerseniz rehber yazımıza yavaş yavaş başlayabiliriz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm silah ekleri ve detayları yazımıza ulaşmak için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm tüketilebilir ve kozmetik eşyalar

Oyunun içerisinde bolca tüketilebilir eşya ve karakterinize giydirebileceğiniz kozmetik eşyalar bulunuyor. Tam da bu sebepten ötürü, küçük bir rehbere ihtiyacınız olabilir. Mesela, bir çatışma anında veya oyun içerisindeki oyun alanının dışında kaldığınızda, hangi eşyayı, ne kadar zaman içerisinde kullanabileceğinizi bilmek, birçok kez hayatınızı kurtarabilir. Aynı şekilde, kozmetik eşyaların, oynanışı hiç etkilemediğini de şimdiden söylemek isteriz. Eğer karakterinizin nasıl göründüğüne pek önem vermiyorsanız, kozmetik eşyaları pas geçmeniz gerecek. İsterseniz rehberimizi, tüketilebilir eşyalar ile başlatalım.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm tüketilebilir ve kozmetik eşyalar yazımıza ulaşmak için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Hangi mermiler, hangi silahlar için?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken en önemli şeylerden bir tanesi, silahımızın sürekli dolu olması. Fakat küçük bir problem var: Oyunun içerisinde bolca silah ve bolca mermi tipi bulunuyor. Eğer acele bir şekilde ganimet toplamaya çalışıyorsanız, genelde aldığınız merminin, ne mermisi olduğunun farkında olmayabilirsiniz ve sonuç olarak, sizin silahınıza uygun olmayan bir mermiyi bütün oyun boyunca yanınızda taşıyıp, hep kendinizi yanlış bilgilendirmiş, hem de çantanızda boşuna yer tutmuş olabilirsiniz. İşte bizler de bu sorunu ortadan kaldırmak için, bu yazımızda hangi silahın, hangi mermiler ile kullanılabileceğini sizlere belirteceğiz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Hangi mermiler, hangi silahlar için yazımıza ulaşmak için tıklayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.