PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecileri, çığır açmaya devam ediyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecileri, çığır açmaya devam ediyor

Üşenmeden, her gün kendilerini geliştiriyor adamlar.

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya kısa adıyla PUBG oyununun, hilecilerle başının ne sıklıkla ağrıdığı bilinen bir konu. Neredeyse gün aşırı çıkan PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecilerine dair haberler muhakkak ilginizi çekiyordur ama hileci deyip geçmeyelim. Öyle ki bazı hileciler artık kendilerini aşmaya başladılar. Oyuncuya bazı avantaj sağlayan kuralsızlıklara alışmıştık ama bu kez bir hayli büyük bir yardım var haberimizde. Yapılan hilenin bir Reddit kullanıcısı tarafından görüntülere kaydedildiğini de ekleyelim.

PUBG

Olayın gelişimini kısaca anlatalım. Bir Reddit kullanıcısı, hilecilerin birisiyle, bahtsız bir karşılaşma yaşadı. Oyun esnasında ölmek üzere olan takım arkadaşını, hem rakipten kurtaran hem de aniden iyileştiren bir hileciyi yakaladı. Daha öncesinde PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda, oyuncuların hızlandığı, rakiplerini yavaşlattıkları, silah güçlerindeki değişimlerin yapılması gibi hilelere rastlanmıştı ama böylesine ilk kez görülüyordu. PUBG hilecisinin gerçekleştirdiği mucizevi yardım ise ağızları açık bıraktı. Yakaladığı olayın videosunu kaydeden ve paylaşan Reddit kullanıcısına teşekkür edenler mi, yoksa kızanlar mı fazladır, orasını bilemiyoruz çünkü PUBG oyunundaki hilecilerin sayısı, hiç de azımsanacak miktarda değil.

Hilecilerle başları dertte olan PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi PUBG Corp, yaptığı açıklamayla, oyun içi hilelerle mücadele etmekteki önceliğini ifade etmişti. Oyunun geliştiricilerinin ürettiği yeni koruma sistemleriyle, oyuna etki eden, 1,5 milyonun üzerinde yasaklanmış hareketin yapıldığı tespit edilebiliyor. PUBG için ne derece başarılı sonuçlar doğuracak bilinmiyor tabii. Geçtiğimiz günlerde, aynı gün içerisinde 100 bin hileci tespit edilmişti. Ne yazık ki kurnaz kişiler, yeni yöntemler bulmakta gecikmiyorlar. Aynı bölgede yaşasalar, istedikleri belediye başkanını seçebilecek güce sahip olan PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecilerin yeni üyesini ve yakalanış görüntüleri, aşağıdan seyredebilirsiniz.

Detaylar burada : https://gfycat.com/ifr/ThickHarshEyra

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın