PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde hile yapan 120 Çinli oyuncu tutuklandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde hile yapan 120 Çinli oyuncu tutuklandı

Çin polisi ile Tencent birlikte çalışarak, PlayerUnknown's Battlegrounds oyunundan hilecileri yok etmeye çalışıyor.

Başka bir gün, başka bir PlayerUnknown’s Battlegrounds haberi. Ne kadar şaşırtıcı, değil mi? Bu sefer sizlere sunacağımız PUBG haberi aslında oyuncuları sevindirecek cinsten. Çünkü Tencent ve Çin’den gelen yeni haberlere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde hile yapan 120 Çinli oyuncu tutuklandı. Tencent, henüz Çin bölgesinde, PUBG oyununun Çin sürümünü piyasaya sürmedi. Bu yüzden Çinli oyuncular, dünyanın üzerindeki diğer insanlar ile birlikte oynuyor. Fakat oyunu oynayan oyuncular ne yazık ki hile yapıyor. Öyle ki, daha önceden paylaşılan istatistiklere göre PUBG içerisinde hile yapan oyuncuların %99 kadarı Çin’den geliyordu. Belki de Tencent tarafından atılmış olan bu adım, hilecileri korkutacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde ciddi bir hile problemi bulunuyor. Öyle ki, oyundaki hileciler, artık diğer oyuncuların gözüne soka soka hile yapıyor ve bu hile ile sıralamalara giren oyuncular da, sıralamalar aracılığı ile hilenin reklamını yapıyor. Eğer oyunun sıralamalarında QQ ile başlayan isimler görürseniz, o kullanıcılar hileci demektir. Çünkü o hesaplar, hileleri pazarlayan insanlara ait ve kullanıcı adı da aslında bir QQ hesabı numarası. QQ ise Çin’de kullanılan bir mesajlaşma uygulaması. Hatta bu QQ isimli uygulama da Tencent tarafından hayatımıza sokuldu.

Çin içerisinde hilelerin fiyatları da 100 Yuan, veya 15 Dolar, civarında dolaşıyor. Yani bu hilelere ulaşmak çok da zor değil. Bu yüzden Tencent tarafından atılmış olan bu adım, hilecileri tutuklama gerçekten işe yarayabilir. Özellikle de bu durum Çin basınında büyük bir yer kaplarsa.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın