Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.10.2023

PUBG veya PUBG Mobile oynarken hangi silahın daha iyi olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere PUBG en iyi taarruz tüfekleri listesi yaptık. PUBG oldukça büyük bir silah envanterine sahip fakat çatışmalarda en çok kullanılan taarruz tüfekleridir. Gelin bakalım en iyi taarruz tüfekleri neymiş.

PUBG En İyi Taarruz Tüfekleri

Oyundaki en iyi taarruz tüfeklerini eksi - artı yönleriyle sizlere anlattık.

M416

Bu silahın en iyi olmasının bir nedeni geri tepmesinin oldukça düşük olması. Bu sayede, rahat bir şekilde spray atıp adam vurabilirsiniz. Yakın ve uzak mesafe çatışmalarında oldukça etkilidir, yüksek hasar gücüne sahiptir ve mermileri de oldukça hızlı ateş eder. Eğer eklentiler ile fullerseniz çatışmalarda çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz fakat eklenti olmadan bir tık güçsüz kalması mümkün.

AUG A3

M416 gibi oldukça yüksek hasarlara sahip ve mermileri de hızlı atıyor. Sadece düşen sandıklardan çıkan bu silah yakın ve uzak çatışmalarda oldukça etkili olabiliyor.

Groza

Oyunda nadir bulunan ve neredeyse sadece sandıklardan bulabileceğiniz bu silah en yüksek ateş gücüne sahip taarruz tüfeğidir. Yakın mesafe çatışmalarında oldukça etkili olsa da uzak mesafe çatışmalarında biraz düşük kalabiliyor. AKM gibi olan bu silahın geri tepmesi oldukça yüksek.

AKM

Taarruz tüfekleri arasında en iyi silahlardan biri de AKM'dir çünkü her türlü maksimum 5 mermi ile karşınızdaki kişi öldürebilirsiniz. Groza gibi yakın mesafelerde çok iyidir fakat uzak mesafelerde düşük kalıyor ve geri tepmesi de oldukça yüksektir.

SCAR-L

En kolay hakim olunan silahlardan biri SCAR-L'dir fakat vuruş gücü oldukça düşüktür. Silaha hakim olmak ve kontrol etmek oldukça kolay olduğu için yakın ve uzak mesafelerde oldukça iş yapıyor.

M16A4

SCAR-L gibi her ne kadar güçlü olmasa da en çok bulunan silahlardan biri budur. Silahın geri tepmesi oldukça düşük ve mermileri de hızlı ateşliyor fakat bu silahın kötü yanlarından biri tam otomatik modu yok.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100'e yakın (en fazla 100) oyuncu, rotası belirli bir uçağın içinde oyuna başlıyor. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürmek. Üstüne, ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar. Bu sebeple, birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde çıktı. Dahası, Steam üzerinde erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017'de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017'de piyasaya çıktı. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018'de Çin'de ilk çıkışını yaptı. Daha sonra 19 Mart 2018'de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.