Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 23.11.2017

Bir süredir Çin’deki hayatına devam edebilmek için savaş veren PlayerUnknown’s Battlegrounds, birkaç düzenleme ardından Çinli oyunculara hizmet verebilmeye devam edecek. Hatırlayacak olursanız, bu oyun Çin Devleti tarafından inceleme altına alınmıştı. Bu incelemenin sebebi ise oyunun kendi ülkelerine uygun olmaması idi. Birçok analist, oyunun o ülkede yasaklanacağını tahmin etmişti ama öyle olmadı. Yapılan yeni açıklamalara göre PUBG, Çin üzerinde Tencent tarafından dağıtılacak ve oyunun yeni ayarlamalarını da Tencent öncülüğünde geliştirici ekip yapacak.

PUBG

Tencent, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Çin sürümünde ne gibi değişiklikler yapacak, şu an net olarak bilemiyoruz ama yapılan açıklamalara göre Tencent, PUBG oyununu Çin kültürüne daha uygun bir hale getirecek. Ayrıca oyunun hile karşıtı uygulaması da ciddi bir şekilde güçlendirilecek. Bakalım yapılan bu değişiklikler, oyunun Çin’deki geleceğini nasıl iyileştirecek?

Oyunun Çin’de engellenmesi hakkında daha önce, “China Audio-Video and Digital Publishing Association cephesinden gelen yeni bilgilere göre, oyun çok şiddet içeriği için Çin üzerinde tamamen yasaklanabilir. Geleneksel Çin kültürüne aykırı, gladyatör havasında bir oynanışa sahip olarak nitelendirilen PlayerUnknown’s Battlegrounds, bir süre boyunca devlet tarafından incelenecek ve yorumlar haklı bulunursa da oyun garanti bir şekilde Çin sınırları içerisinde yasaklanacak. Yani oyuncular artık oyunu hem satın alamayacak, satın almış oyuncular da kesinlikle oynayamayacak. VPN gibi sistemlerle muhtemelen bu mümkün olacaktır fakat bizler oyuncuların böyle bir yol seçeneğini düşünmüyoruz. Çünkü ücretsiz VPN uygulamaları ve birçok ücretli VPN uygulamaları, PUBG gibi oyunlarda zayıf bağlantı sunuyor.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.