Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 30.01.2018

Insomniac Games, Marvel ve Sony Interactive Entertainment Europe iş birliğinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformları için geliştirilen yeni Spider-Man oyunu, daha önce gelen resmi açıklamalara göre 2018 senesinin ilk yarısında çıkışını gerçekleştirecekti. Yani, bu oyun piyasaya Ocak 2018 ile Haziran 2018 arasında sürülecekti. Fakat ortaya çıkan yeni çıkış tarihi, ne yazık ki bu durumun tam tersini gösteriyor. Çünkü bu çıkış tarihine göre Spider-Man ne yazık ki 2018 senesinin ikinci yarısına ertelendi. Bahsettiğimiz çıkış tarihi ise 28 Eylül 2018.

Spider-Man

Bahsettiğimiz bu çıkış tarihi, daha önce birkaç farklı video oyununun çıkış tarihini doğru bir şekilde sızdıran, Cool Shop isimli bir perakendeci tarafından verildi. Ayrıca bu tarihe inanmak için birkaç farklı sebebimiz de bulunuyor. Öncelikle, 28 Eylül 2018 tarihi standart bir yer tutucu tarih değil. Ayrıca bu tarih, Cuma gününe denk geliyor ve Sony ekibi de genelde büyük oyunlarını Cuma günleri piyasaya çıkartmayı tercih ediyor. Yani, tarihte problem yok gibi görünüyor. Yine de bizler böyle bir tarihin gerçek olduğunu düşünmek istemiyoruz. Çünkü PlayStation 4 için geliştirilen Spider-Man oyununu bir an önce oynamak istiyoruz.

Her şeye rağmen, eğer bu tarih gerçekse, muhtemelen bu hafta içerisinde bir erteleme haberi de alabiliriz. Hatırlayacak olursanız, PlayStation 4 için geliştirilen God of War oyununun yeni tarihi olan 20 Nisan 2018 sızdırıldıktan 24 saat geçmeden, Sony bu oyun için resmi bir tarih açıklamıştı. Yani, bu tarihten 24 saat sonra da resmi bir açıklama alabiliriz belki. Bekleyip, göreceğiz anlaşılan.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.