avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 10.04.2018

Marvel’s Spider-Man, ülkemiz sınırları içerisindeki yeni gelişmeleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Öncelikle PlayStation Türkiye cephesinin oyun için 300 TL gibi uçuk bir fiyat etiketi girdiğine şahit olmuştuk. Hatta oyunun dijital delüks sürümü 340 TL ama ondan hiç bahsetmeyelim bile. Bugün ise karşımıza yeni bir bilgi daha çıktı oyun hakkında. Bu bilgi, bahsetmiş olduğumuz oyunun Türkçe dil desteği içermeyeceği ile alakalı. Ayrıca bu bilginin bizlere Discord kanalımızdaki Atlg isimli kullanıcı tarafından verildiğini de belirtmek ve kendisine teşekkür etmek istiyoruz. Şimdi dilerseniz bu durumun detaylarından bahsedelim.

Spider-Man

PlayStation Türkiye: “Türkçeleştirme çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Marvel’s Spider-Man oyununun geliştirici ekibi olan Insomniac Games, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden oyunun ön sipariş ekstralarını gösteren kısa bir video yayımlamıştı. İşte o videonun altında bir Türk kullanıcı, oyuna Türkçe desteği gelecek mi, şeklinde bir soru yöneltmişti geliştirici ekibe. Insomniac Games‏ ise verdiği cevap ile birçok Türk oyuncuyu üzdü. Çünkü ekibin açıklamalarına göre Marvel’s Spider-Man, Türkçe dil desteği bulundurmayacak. Tabii bu noktada küçük bir not düşmek istiyoruz: Markaların sosyal medya sorumluları her zaman, her gelişmeden haberdar olmayabiliyor. Bu yüzden, geliştirici ekibinin Twitter hesabından gelen bu açıklamaya %100 bir şekilde inanmanızı önermiyoruz.

PlayStation Türkiye ekibi bu soruya muhtemelen en net cevabı verecek olan ekip olacaktır. Bu yüzden kendilerine bir soru yöneltmek isterdik ama PlayStation Türkiye muhtemelen bizlerle olan iletişimini tamamen koparttı. Bu yüzden uğraşmaya değeceğini düşünmüyoruz. Ekibin hoşuna giden diğer markalar umarım bu soruyu sorar ve net cevabı alırlar efendim. Son olarak da, tekrar Discord kanalımızdan bizlere bu bilgiyi gönderen takipçimize teşekkür ediyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.