PlayStation 4 için 5.50 güncellemesi indirilmeye sunuldu

PlayStation 4 için 5.50 güncellemesi indirilmeye sunuldu

Güncelleme ayrıntıları ise yazımızda.

PS4 tarafından bir süredir beklenen 5.50 sürümlü sistem güncellemesi, indirilmeye sunuldu. 450 MB civarında olan bu güncellemeyi şu an PS4 konsolumuzu açıp, indirmeye başlayabiliyorsunuz. Bu güncelleme konsolunuza kurulmadan ne yazık ki çevrim içi servislerin hiçbirine ulaşamıyorsunuz. Bu yüzden, güncellemeyi kurmamak için herhangi bir nedeninizin olduğunu düşünmüyoruz. Peki, bu güncelleme konsolumuzda neleri değiştiriyor? Hemen bahsedelim!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4

PlayStation 4 (PS4) için 5.50 güncellemesi detayları.

Konsolumuza gelen bu güncellemenin ayrıntılarına göre birçok değişiklik, oyuncuları bekliyor. Bu değişikliklerden bir tanesi ve belki de en önemlisi tabii ki Supersampling modu. Bu yeni mod, sadece PlayStation 4 Pro kullanıcılarına sunuluyor. Eğer Sony ekibinin bu konsolunu 2K veya 1080p gibi çözünürlüklerde kullanıyorsanız, Supersampling modunu etkinleştirerek, oyunların grafik detaylarını daha iyi bir hale getirebiliyorsunuz ama bu özelliği aktif etmek, oyunlardaki performansı olumsuz etkileyebiliyor. Şimdiden söyleyelim.

Supersampling modu haricinde konsolumuzun kütüphane kısmına da bazı yenilikler geldi. Bu yenilikler sayesinde, özellikle satın almış olduğumuz dijital oyunları daha düzenli bir halde görebiliyoruz, sadece PlayStation Plus oyunlarımızı görüntüleyebiliyoruz ve kütüphane sayfamız üzerinden direkt olarak bir video oyununu saklayabiliyoruz. Bu, özellikle kütüphanesinde oyunların demo veya beta gibi sürümlerini bulundurmamak isteyen oyuncular için oldukça önemli bir özellik gibi görünüyor.

Tabii güncellemenin getirdiği yenilikler bu kadarı ile sınırlı değil. Eğer güncelleme hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız, 5.50 güncellemesini PS4 konsolunuza indirmeye başlamanızı öneriyoruz. Kurulum sayfasında zaten tüm güncelleme ayrıntıları, Türkçe olarak sizlere sunuluyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.