Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.09.2021

Playstation Showcase bitti bitmesine ama ardından insanlar hala yeni bilgiler edinmeye çalışmaya devam ediyor. Bugün haberini yapacağımız konu ise Resident Evil 4 Remake olacak. Capcaom belli belirsiz şekilde 4. oyun için Remake geleceğini açıklamıştı. Şu anlık oyun hakkında neredeyse hiçbir bilgimiz yok. Ne zaman çıkacak ? Hangi platformlara çıkacak ? Hiçbirinin cevabını bilmiyoruz. Ancak geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PS Showcase sırasında bir izleyici RE4 Remake hakkında bir ipucu bulmuş gibi gözüküyor.

Resident Evil 4 Remake, Playstation özel olarak çıkabilir.

PlayStation’ın en son pazarlama videosu, duyurulmamış Resident Evil 4 yeniden yapımına atıfta bulunabilecek bir “Easter Egg” içeriyor olabilir. Hayranların bu hafta sonu fark ettiği gibi, Sony Interactive Entertainment’ın en son canlı aksiyon reklamı, Resident Evil 4’te Las Plagas paraziti için kullanılan bir sembol içeriyor. Sony, reklamlarında sıklıkla birinci taraf franchise’larına atıfta bulunmayı seviyor. Örneğin en son videoda bir Sly Cooper logosu da var. Ancak oyun hem duyurulmamış hem de tarihsel olarak PlayStation’a özel olmadığı için insanların aklına Resident Evil 4 geliyor. Detaylı incelemek isterseniz eklediğimiz videonun 1.47 dakikasına bakarak sağ tarafta logoyu görebilirsiniz.

2005 yılında çıkan Resident Evil 4, çeşitli platformlarda toplam 10 milyon kopya sattı. Ek olarak inceleme sitesi Metacritic’e göre Capcom’un tüm zamanların en yüksek puanlı oyunu. Oyun, 2000’li yılların en etkili oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Ve özellikle oyun dünyasına etkisi ise 3. şahıs omuz kamerasını yaygınlaştırmasıdır.

Resident Evil 4 Remake ise, Osaka merkezli M-Two tarafından yönetilen 2018’den beri geliştirilmekte. Şirketin başında PlatinumGames başkanı Tatsuya Minami bulunmakta. Geçen 15 yıl içinde, oyun birçok kez yeniden düzenli şekilde piyasaya çıktı. Ancak hiçbir zaman tam olarak yeniden yapılmadı. Resident Evil Village ardından göreceğimiz oyunun Remake olacağı büyük bir ihtimal.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.