Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayStation patronu tek kişilik oyunlar hakkında konuştu

PlayStation patronu tek kişilik oyunlar hakkında konuştu

Hikayeler büyüleyici, eksiksiz tecrübeler sunuyor.

PlayStation sisteminin kendine özel oyunlardaki başarısı hepinizin malumu. Tek kişilik, hikaye odaklı oyunları tercih eden ekosistem, bu konuda ki ilgisini belirtmekten de çekinmiyor. Son dönemde Horizon: Zero Dawn, Uncharted: Kayıp Miras, The Last Guardian gibi oyunları çıkartan firma, bu oyunlardaki başarısı ile göz dolduruyor. Sony Interactive Entertainment cephesinden de tam bu oyunlarla alakalı olarak yeni açıklamalar geldi. Bu açıklamalar, PlayStation Experience 2017 sırasında yapıldı.

PlayStation CEO'su tek kişilik oyunlar hakkında konuştu

Sony Interactive Entertainment Amerika CEO’su Shawn Layden, bahsi geçen etkinlikte bu ilgiyi, “Hikaye anlatımı ve öykülerimiz için özverimiz ve aşkımız devam ediyor. Ekiplerime gidip, bir dergide oyunlar servisleştirilmeli denilmiş, hadi böyle yapın, demek istemiyorum. Horizon: Zero Dawn, God of War, Detroit: Become Human, UnchartedThe Last of Us gibi oyunların üstüne düşmeye devam edeceğiz.” şeklinde anlattı. Bu yorumlarından sonra PlayStation sistemi hakkında konuşan Shawn Layden, PlayStation‘ın 2018’de sektörü domine etmesinin devam edeceğini beklediğini belirtti.

PlayStation Experience 2017‘de, sunumun erken saatlerinde Guerilla Games yöneticisi Hermen Hulst konu hakkında, “Horizon: Zero Dawn, stüdyomuzun açık ara en çok satış yapan oyunu oldu. Uzun zaman sonra, sadece tek kişilik oynanışa odaklanan bir oyun yaptık. Tek kişilik oyunlar büyüleyici, bozulmamış tecrübeler sunuyor.” şeklindeki düşüncelerini belirtti. Görünüşe göre Sony Interactive Entertainment‘da her şey yolunda gidiyor. Peki, sizler ne düşünüyorsunuz? Tek kişilik, hikaye odaklı oyunlar sizlerinde hoşuna gidiyor mu? Yapılan açıklamalar sizleri tatmin etti mi?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın