Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 04.02.2024

Sony'nin PlayStation platformu için hizmete sunduğu ücretli abonelik sistemi olan PlayStation Plus, Şubat 2024 ayında PS4 ve PS5 için yepyeni oyunlarla karşımıza çıkıyor. Sony, PlayStation Blog sayfasında Plus sistemi ile vereceği oyunları ve ekstra içerikleri oyunculara duyurdu. 

Karşınızda PlayStation Plus Şubat 2024 oyunları

Foamstars, Rollerdrome ve Steelrising bu ay PlayStation Plus üyelerine ücretsiz verilen üç yeni oyun olacak. Foamstars ve Rollerdrome PS4 ve PS5 platformlarında oynanabilirken Steelrising ise PS5 platformuna özel olacak. PS Plus sahipleri bu üç oyunu 6 Şubat 2024 tarihinden itibaren kütüphanelerine ekleyebilecek. Oyunlar 4 Mart 2024'te PlayStation Plus sistemine veda edecek.

PlayStation Plus Şubat 2024 ayı oyunları
PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları.

Buna ek olarak Fall Guys, PlayStation Plus kullanıcıları için PlayStation karakterleri temalı kostümler yayınlayacak. Bu paketin içeriğinde Ratchet, Clank ve Aloy kostümü bulunmakta. Ayrıca bu ay Marvel’s Spider-Man 2 ücretsiz iki saat oyun denemesiyle Premium ve Deluxe sahipleri tarafından oynanabilecek.

Bunun yanısıra PlayStation Plus üyeleri Ocak 2024 ayı Plus oyunları olan A Plague Tale: Requiem, Evil West ve Nobody Save the World yapımlarını 5 Şubat 2024 tarihine kadar kütüphanelerine ekleyebilecek.

Foamstars

PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları: Foamstars
PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları: Foamstars

Görselliğinde anime tarzını kullanan yapım, çıkışını PlayStation Plus sistemi ile 6 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirecek. Foamstars köpük püskürtme temalı bir parti oyunu. Oyuncular köpüğü hızlıca bir yerden bir yere gitmek veya rakiplerine tuzaklar kurmak için kullanabiliyor. Ayrıyeten Square Enix tarafından geliştirilen Foamstars, oynanışı ve temasıyla Nintendo’nun Splatoon oyununa oldukça benziyor.

Rollerdrome

PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları: Rollerdome
PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları: Rollerdome

Roll7 Stüdyosu tarafından geliştirilen oyun, üçüncü şahıs kamera açısına sahip yüksek tempolu bir aksiyon oyunu. Rollerdrome, paten kaydığımız ve aynı zamanda ateş ettiğimiz bir oynanış sunmakta. Bu yapımda hızın doruklarına ulaşacaksınız. PS Plus ile Şubat 2024 ayında bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Steelrising

Steelrising
PS Plus Şubat 2024 ayı oyunları: Steelrising

2022 yılında çıkışını gerçekleştirmiş olan Steelrising, souls-like türünde bir aksiyon rol yapma oyunu. Oyun Fransız Devrimi’ni konu almasıyla dikkat çekiyor. Koruma olarak tasarlanan Aegis adlı karakteri yönettiğimiz bu yapım özetle robotlar arasındaki çarpışmayı konu alıyor. Dahası, PlayStation Plus sahipleri bu oyunu 6 Şubat 2024 tarihinde kütüphanelerine ekleyebilecekler.

PlayStation Plus nedir?

Bu hizmet, oyuncuların oyunlara, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara, buna ek olarak özel içeriklere erişmesini sağlayan ücretli bir abonelik servisidir. Bu sayede oyunları indirimli fiyata satın alıp, her ay üç yeni oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, yüzlerce oyunun yer aldığı PlayStation Plus oyun kataloğuna göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.