PlayStation Blog ile Ocak 2018 tarihinin en iyi oyunu seçiliyor

PlayStation Blog ile Ocak 2018 tarihinin en iyi oyunu seçiliyor

Sene sonunu beklemeye gerek yok bundan böyle.

Senenin en iyi oyunlarının seçilmesi, yıl sonlarında merakla beklenen bir uygulamadır. On iki ay boyunca oynanan oyunlardan hangisinin en iyisi olduğu bazı kurumlarca ve halk oylamalarıyla neticelenir. Farklı kategorilere göre seçimler de yapılır, farklı kazananlar da çıkar ama yıl sonunu bekleriz neticede en iyilerin seçilmesi için. PlayStation Blog ise farklı bir uygulama başlatarak, yıl kavramını, ay olarak değiştiriyor ve oylarımızı bekliyor.

PlayStation Blog ile 2018 Ocak ayının en iyi oyunu seçiliyor

Bu yeni uygulamada oy kullanma hakkını, genelde yaptığı gibi tamamen oyunculara veriyor PlayStation Blog ekibi. Her ayın son günü, PlayStation Blog editörlerince belirlenen oyunlar, oylamaya sunulacak ve oylama yedi gün sürecek. Sadece oyuncuların oylarıyla belirlenecek oyunlar listesinde, Remake veya Remastered yapımların bulunmayacağı da belirtiliyor. Yani Shadow of the Colossus, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy gibi oyunlar, listede bulunamayacaklar. Sadece ilk kez piyasaya sürülen oyunlar, PlayStation Blog ayın ödülü için yarışabilecekler.

Peki, hangi oyuna, hangi kriterlere göre oy vereceğim diye soranlar olursa, PlayStation Blog ekibi, tamamen size kalmış şeklinde yanıtlıyor bu soruyu. O ay içerisinde piyasaya sürülen, beğenerek oynadığınız, arkadaşlarınıza önerebileceğiniz oyun hangisiyse ona oy verebileceksiniz.  Ayrıca PlayStation Blog editörlerince listeye alınmamış oyunları da en alt kısımdaki diğer seçeneğiyle ekleyebilirsiniz. Yazılı oyların kabul edileceği de PlayStation Blog tarafından belirtiliyor.

Bize soracak olursanız, güzel bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi bazı oyunlar yıl geneline yayılırken, birçok önemli oyun, sonbahar döneminde arka arkaya piyasaya sürülmekte. Yılın her ayında, yeni bir oyun seçmek, sıcağı sıcağına duygularımızı da ifade etmek anlamı taşıyacaktır. Dileyen okurlarımız, verdiğimiz linke tıklayıp, oyunu kullanabilir, 2018 senesi Ocak ayının en iyi oyununu seçebilirler. Nereden oy kullanırım diyenler için de buraya tıklayıp oylama sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bize göre Monster Hunter World, sanki bir adım önde gibi geldi ama tabii ki herkes kendi favorisine oy verecektir. Belirlenen oyunlar listesini aşağıda görebilirsiniz.

  • Celeste
  • Dissidia Final Fantasy NT
  • Dragon Ball FighterZ
  • EA Sports UFC 3
  • Iconoclasts
  • Lost Sphear
  • Monster Hunter: World
  • OK K.O.! Let’s Play Heroes
  • The Inpatient

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın