Paradox Interactive ve Romero Games yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Paradox Interactive ve Romero Games yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Projelerini ne zaman belli edeceklerini de dile getirdiler.

Paradox Interactive firmasını duymayan oyun sever sanırız ki yoktur. Europe Universalis 4, Crusader Kings 2, Cities Skylines gibi pek çok oyunun dağıtıcı firması kendileri. Genellikle tarih ve strateji türünde oyunların dağıtıcılığını üstleniyor. Romero Games ise İrlanda merkezli bir oyun geliştirme firması. Doom, Quake, Jagged Alliance, Wizardry 8 ve daha birçok ikon haline gelmiş oyun çalışmalarıyla tanınan, Brenda Romero ve John Romero tarafından kurulan bir firma olarak. Yapılan açıklamaya göre, yayıncı ekip Paradox Interactive ve geliştirici ekip Romero Games, yeni bir strateji oyunu üzerinde çalışmaya başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Paradox Interactive ve Romero Games, yeni strateji oyununu E3 2019 fuarında netleştirecekler

Paradox Interactive CEO’su Ebba Ljungerud konuyla ilgili, “Sektör efsaneleri Brenda ve John Romero ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Oyunlarını oynayarak büyüdük ve onları takdir ediyoruz. Strateji oyunları konusunda alanında uzman bir firmayız. Bu uzmanlığı Romero Games ile birleştirerek ortaya özel bir oyun çıkarmaya çalışıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Romero Games kurucu ortağı Brenda Romero ise, “Bu, uzun zamandır üzerinde çalışmak istediğimiz bir projeydi. Bu hayali gerçekleştirmek için Paradox Interactive ile birlikte çalışma düşüncesi oldukça heyecanlı. Daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Oyun hakkında pek bir bilgi yok. John Romero attığı Twitter gönderisi ile, oyunla ilgili daha detaylı bilgiyi E3 2019 fuarında paylaşacaklarını söyledi. E3 2019 ise 11 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 3 gün sürecek. Doğrusu onlar kadar biz de heyecanlıyız. Bakalım, bizlere ne gösterecekler?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.