Overwatch yapımcısı, markanın filmi hakkında konuştu

Overwatch yapımcısı, markanın filmi hakkında konuştu

Neredeyse onaylandı bu film veya dizi.

Overwatch, PC ve konsol cephelerinde yaklaşık 40 milyon indirme ile yerini iyiden iyiye sağlamlaştırmış olsa da asıl ağırlığını halen PC kategorisinde koruyor. Her an gelişen ve yapımcılar tarafından da sürekli güncellenen oyun, sadece kendi ile değil, artık kısa animasyonları ile de adından daha önceleri söz ettirmişti. Oyunun elektronik spor dalındaki başarısı, oyunun dengesi, yeni eklenecek karakterler ve daha bir sürü konu hakkında detaylar kazanan oyun, bulunduğu konumu daha ileri seviyelere taşıyacak gibi görünüyor. Oyun ekibinin başı Jeff Kaplan, Aralık 2017 başında İspanya‘nın Bilbao kentinde düzenlenen Fun and Serious Game Festival‘de oyunun geleceği hakkında kilit bilgiler verdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch filmi veya dizisi gelebilir

Jeff Kaplan, etkinlikteki 20 dakikalık röportajında, “Oyunun başarısı malum, Overwatch hepimiz tarafından çok seviliyor fakat bizler oyunun asıl sis perdesini aralamak istiyoruz. Karakterlerin geçmişlerine giderek kısa animasyonlar veya uzun soluklu bir film projesi düşünüyoruz. Oyunun çıkış aşamasında ve çıktıktan sonra yayımlanan kısa animasyonlar için çok özenildi ve hak ettiği başarıyı da buldu. Oyun 6’ya 6 sisteme sahip PvP (oyuncuya karşı oyuncu) bir oyun, bu yüzden belli bir senaryo içeriği bulunmuyor. Biz buradaki kısıtı yok edip yeni animasyon dizileri ile oyunu farklı bir alana taşımak istiyoruz ve bu konuda da epey istekli ve heyecanlıyız. Karakterlere yeni hikayeler yazarak onları ön plana taşımak, geçmişlerindeki toz perdelerini kaldırmak istiyoruz.” dedi.

Oyuncular tarafından çok beğenilen kısa karakter animasyonlarını yaratan ekibin başında olan Jeff Chamberlain de bu aşamada oyunun film veya dizi projesindeki ekibe dahil. Yaptığı işlerle adından bahsettiren başarılı yapımcı bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ve kısa animasyonlardan oluşan bir dizi için oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi. Oyunun başarısı malum, çıktığı platformlarda halen çok gözde olmasına karşın çıtayı bir üst seviyeye taşıyacak bu girişim harika olacağa benziyor.Her karakteri yakından tanımak, onların arasındaki ilişkilere tanık olmak bambaşka bir seyir keyfi verecek gibi duruyor. Düşünsenize her karakterin kendine has üslubu ve özellikleriyle ekranlarda olması kulağa harika gelmiyor mu?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.