Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Overwatch için gelen yeni etkinlikte Yeti avlıyoruz

Overwatch için gelen yeni etkinlikte Yeti avlıyoruz

Biraz Evolve oyununa benzemiş, ama olmuş.

The Game Awards 2017’de yılın en iyi elektronik spor oyunu ödülünü kazanan, takım bazlı FPS oyunu Overwatch, yoluna hız kesmeden devam ediyor. Oyuncular tarafından oldukça ilgi gören yapım, kısa süreli özel etkinlikler almaya devam ediyor. Bu etkinlikler; Cadılar Bayramı, Yaz Oyunları, Uprising (Kalkışma) gibi birçok isim altında çıkmıştı. Blizzard Entertainment, havaların soğuduğunu düşünmüş olacak ki Mei karakteri temalı yeni bir etkinlik oluşturdu.

Overwatch için yeni etkinlik kapıda

Öncelikle, geçen seneki etkinlikteki her şey aynen devam ediyor. Bunlara, oyun içi karakter özelleştirmeleri, Mei‘nin kartopu savaşı modu gibi özellikler örnek verilebilir. Asıl yenilik ise, yepyeni bir bölüm sonu canavarı modunun gelmesi olarak olarak tanımlandı. Mei’nin Yeti Avı isimli bu mod, Beş adet Mei‘den oluşacak takımın, özel gücü ile şarj edilmiş Winston karakteriyle mücadelesini ele alacak. Ortaya çıkan altı karakter de altı farklı kullanıcı tarafından kontrol edilecek. Maçın başında güçsüz olan Winston, buz suikastçilerini öldürebilir, güçlendirici özellikleri toplayabilir.

Bunların sonucunda, özel moduna giriş yapan Winston artık durdurulması zor bir kahraman haline geliyor. Bu sistem hakkında başka bir oyun örnek vermek gerekirse, akla ilk olarak Evolve geliyor. Tabi Blizzard Entertainment bunu ücretsiz bir mod olarak sunarken, Evolve başlı başına bir oyundu. Overwatch yönetmeni Jeff Kaplan, özelleştirme seven kullanıcılara ise müjdeyi verdi. Hanzo, Junkrat ve Roadhog, efsanevi kategorisinde karakter kıyafetlerine sahip olacak. 12 Aralık 2017 tarihinde başlayacak etkinlik kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyor.

Peki, sizler ne düşünüyorsunuz? Overwatch‘un içeriklerinden memnun musunuz? Kısa süreli etkinlikler, oyuna olan ilginizi ne yönde etkiliyor? Oyunu oynamayı bıraktıysanız, bu haber sizi geri dönmeye itti mi? Sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi bekliyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın