Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.03.2024

Eurogamer, yaklaşmakta olan aksiyon RPG oyunu No Rest for the Wicked içerisinden 90 dakikalık oynanış görüntülerini paylaştı. Bu video, oyunun nasıl göründüğü ve nasıl oynandığı hakkında size bir fikir verecektir. Özellikle de bu türün hayranıysanız, kesinlikle göz gezdirmenizde büyük fayda olacaktır. Bahsini ettiğimiz oynanış videosunu haberimizin sonlarına doğru bulmanız mümkün. Çünkü, videoya geçmeden önce, oyun hakkında bahsetmemiz gereken birtakım önemli noktalar var. Hazırsanız, şimdi detaylara geçelim.

No Rest For The Wicked oynanış olarak PoE ve Diablo'dan farklı olacak

Videodaki görüntülerden yola çıkacak olursak, No Rest for the Wicked'ta, dövüşler taktiksel olacak. Ayrıca, bir sağlık ve dayanıklılık barı olacak. Bu, No Rest for the Wicked'ın, çok da Diablo veya Path of Exile kopyası gibi hissettirmeyeceği anlamına geliyor. Tabii, bu cidden güzel bir şey. Zira, genelde PoE veya Diablo benzeri oyunlarla karşılaşıyoruz. No Rest for the Wicked'da ayrıca boss dövüşleri ve geniş bir silah yelpazesi olacak. Her eşsiz silah, farklı istatistiklere ve büyülere sahip olacak. Dahası, her silahın farklı komboları açan farklı rune'ları olacak. Bunlar dışında, yemek pişirdiğimiz bir mekanik de oyun içerisinde olacak.

Bu oyun ile diğer çoğu aksiyon RPG oyunları arasındaki bir başka büyük fark da mana özelliğinin yokluğu. Fakat bunun yerine, bir Odak ölçeri olacak. Bu Odak ölçeri de, siz savaşırken iyi işler çıkardıkça artacak. Her sınıfın özel yetenekleri için de Odak kullanacağız. Ayrıca, oyunun solo ve co-op modlarını (en fazla dört oyuncuyla) destekleyeceğini belirtmek de şart. Moon Studios, No Rest for the Wicked'ı 18 Nisan'da Steam Erken Erişim'de piyasaya sürecek. Şimdi, sizi No Rest for the Wicked oynanış görüntüleri ile baş başa bırakalım.

Oynanış görüntülerinden yola çıkarak oyunu sevdiyseniz, oyunun Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki henüz ön siparişe açılmadı. Dahası, sistem gereksinimleri de henüz net değil. Bu yüzden, biraz daha beklememiz gerekecek. Zira, 18 Nisan 2024 olan çıkış tarihi yaklaştıkça, sistem gereksinimleri de belli olacaktır. Tabii, ön sipariş veya direkt sipariş ücretleri de yine çıkış tarihinde veya o civarlarda belli olacaktır. Şimdi, bekleme zamanı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.