Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 16.02.2024

Diablo 4 Game Pass üzerinde var mı ? başlıklı yazımızın üstünden koca bir yıl geçti. Nihayet Diablo IV, Xbox Game Pass sistemine ekleniyor. Xbox’ın geçen gün paylaştığı “Updates on the Xbox Business” adlı podcast'inde verilen bilgiye göre Diablo IV, Xbox Game Pass sistemine geliyor. Yapım 28 Mart’ta Xbox Game Pass sistemine çıkışını yapacak. Böylelikle Activision Blizzard satın alımının ardından Xbox Game Pass sistemine gelecek ilk oyun olacak.

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra oyuncuların büyük bir kısmı sevilen oyunların Xbox Game Pass sistemine eklenmesini bekliyordu. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, geçen Ekim ayında yaptığı açıklamayla oyuncuların Call of Duty gibi oyunları Xbox Game Pass sisteminde görmesi için 2024 yılını beklemesi gerektiğini söylemişti. Ancak Call of Duty yerine servise katılan ilk Activision Blizzard oyunu Diablo IV olacak.

Yapım geçen yılın en büyük oyunları arasındaydı. Halihazırda sezonluk güncellemelerle genişleyen oyun, oyunculara yeni ve sürekli gelişen bir deneyim sunmaya devam ediyor. Yapımın Xbox Game Pass sistemine getirilmesi ile oyun 34 milyon oyuncu ile buluşacak. Diablo IV’ün sisteme dahil olması ile yakında daha çok Activision Blizzard yapımını Xbox Game Pass kütüphanesinde göreceğiz gibi gözüküyor.

Diablo IV nasıl bir oyun?

Yapım Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Diablo serisinin dördüncü ana oyunu olan bu yapım 6 Haziran 2023’te piyasaya sürüldü. Oyun giderek daha zorlu düşmanları yendiğimiz ve güçlü ekipmanları kademeli olarak edindiğimiz bir oynanışa sahip. Ayrıca oyunda düşmanlarla savaşmak için farklı karakterler ve beceriler sunulmakta. Oyunda, eski oyunlarda bulunan tekrar oynanabilirlik ve yağmalama odaklı karakter oluşturma mekanikleri bulunmakta. Ayrıca oyunculara yeni olarak açık dünya ve PVP modu gibi çeşitli özellikler de sunulmakta. Oyun 6 Haziran 2023 tarihinde yayınlandığı zaman eleştirmenler ve oyuncular tarafından büyük beğeni kazandı. Etkileyici görselliği, sürükleyici hikayesi ve ek olarak bağımlılık yapan oynanışıyla Diablo IV dikkatleri üzerine çekiyor. Yapım, Metacritic üzerinde aldığı 86 puanla 2023 yılının çok konuşulan oyunları arasında yer aldı. Ayrıca oyun hala sezonluk güncellemelerle desteklenmekte. Diablo IV, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarında yerini alıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.