Nintendo, bu sene içerisinde SNES Mini konsolunu piyasaya sürebilir

Nintendo, bu sene içerisinde SNES Mini konsolunu piyasaya sürebilir

Nostalji seven oyuncular için bu sene oldukça güzel geçecek.

Nintendo daha önce NES Mini konsoluna verdiği desteği tamamen çektiğini, fabrikaların ve satışların da durdurulduğunu açıklamıştı. Nostalji ve klasik oyun seven oyuncular bu habere üzülürken, içerik ortaklarımızdan olan Eurogamer bugün o oyuncuları sevindirecek bir yazı paylaştı. Eurogamer’ın kaynaklarına göre Nintendo, bu sene içerisinde SNES Mini konsolunu piyasaya sürebilir. NES Mini konsolunun üretiminin durdurulmasının sebebi de zaten bu yeni mini konsolun çıkışı ile alakalı olabilir. Dilerseniz konunun detaylarına, haberimizin ilerleyen kısmından göz atalım.

Nintendo, bu sene içerisinde SNES Mini konsolunu piyasaya sürebilir

Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System, yani SNES Mini, Eurogamer kaynaklarına göre önümüzdeki yeni yıl sezonunda piyasaya sürülecek. Yani bu konsolu, 2017 sonunda görebileceğiz, büyük bir ihtimalle Project Scorpio ile yakın bir zamanda. Konsolun bu kadar yakında çıkacak olmasından zaten anlamışsınızdır. Geliştirici ekip, bu konsol üzerinde bir süredir çalışıyordu zaten. Fakat hiçbir sızdırma bilgisi, bu güne kadar internet ortamına düşmemişti.

Super Metroid, Super Mario Kart and Super Mario World, Earthbound, Star Fox, Super Mario RPG: Legend of the Seven Star, Chrono Trigger ve Secret of Mana gibi oyunlara ev sahipliği yapmış olan bu klasik konsol, mini şeklinde piyasaya çıkarsa, klasik oyun sistemini devam ettirecektir. Yani yine, tak çalıştır tarzında bir kullanım göreceğiz. Son olarak söylemek gerekirse, Eurogamer, Nintendo ekibine ulaştı fakat ekip, konu hakkında bir yorum yapmayı reddetti. Yani herhangi bir doğrulama veya reddetme şu an yok ortada.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın