Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.02.2023

Nintendo ekibinin en önemli isimlerinden olan Shigeru Miyamoto sıradaki Mario oyunu hakkında bilgi verdi. Ne yazık ki, bilgi pek de ilgi çekici değil. Ayrıca, gelecek oyunun adının veya başlığının ne olacağını da açıklamıyor. Oyunun 2017'de çıkan Super Mario Odyssey'in devamı niteliğinde olacağına dair haberler var. Ancak bunlar şu an için sadece söylentiden ibaret. Dahası, Miyamoto'nun son açıklamalarında bu olasılıktan hiç bahsedilmiyor.

Nintendo sıradaki Mario oyunu hakkında pek heyecan veren bilgi vermedi

Peki güncelleme ne gösteriyor? Evet, pek bir şey değil. Ancak Miyamoto "her zaman Mario üzerinde çalışıyoruz" dedi ve çalışmalarda bir şeyler olduğunu söyledi. Miyamoto buna ek olarak, "Bilgi verebileceğimiz bir noktaya geldiğimizde, bunu kesinlikle yapacağız," diyerek standart yanıtı veriyor. Bazıları bunu oyunun bir süre daha açıklanmayacağı şeklinde yorumlasa da, bu çok basit ve tipik bir halkla ilişkiler açıklamasından çok fazla anlam çıkarmak anlamına geliyor.

2017'deki Super Mario Odyssey'den bu yana gerçek bir 3D Mario deneyimi yaşamadık. Buna rağmen, yaklaşan 3D Mario oyununun bir sonraki Nintendo cihazının lansmanına kadar gelmemesi muhtemel. Neyse ki, bir sonraki Nintendo konsolu halihazırda geliştirme aşamasında ve yakında satışa sunulabilir. Çoğu söylenti ve kaynak bunun Switch'in yerini alacağını ve 2019'da piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. İkincisi duyduklarımızla tutarlı, ancak henüz 2024'te piyasaya sürülmesiyle ilgili bir şey duymadık. Bununla birlikte, bu olası olmasa da akla yatkın geliyor. Bir sonraki 3D Mario oyunu, bu yeni Nintendo cihazı piyasaya çıktığında muhtemelen piyasaya sürülmekten çok uzak değil.

Nintendo bu yazı yazıldığı sırada Miyamoto'nun sözlerinin yol açtığı söylentilerin hiçbirini ele almadı. Ayrıca, zaten söylentileri asla ele almıyo. Bu yüzden, bunun değişmesini beklemiyoruz. Yine de, gelişmeler oldukça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Nintendo ekibinin sıradaki Mario oyunu hakkında bilgi vermesi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Nintendo ekibinin sıradaki Mario oyunu hakkında bilgi vermesi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep VPN yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.