Ninja ve Drake’in Fortnite yayını izlenme rekoruna imza attı

Ninja ve Drake’in Fortnite yayını izlenme rekoruna imza attı

Twitch üzerinde yayın yapacak ya da konuk olacak sıradaki ünlü isim kim olacak dersiniz?

Twitch üzerinde tahtını kısa bir zaman içerisinde bırakmaya niyeti olmayan Fortnite, yeni rekorlar kazandırmaya devam ediyor. Bahsettiğimiz oyun, bu seferki rekorunu ise Ninja isimli Twitch yayıncısına armağan etti. Fortnite yayıncısı Ninja’nın bu rekor kırdığı yayınında kendisine eşlik eden sürpriz bir isim de bulunuyordu. Ünlü şarkıcı Drake ile birlikte gerçekleşen bu yayın toplamda 607.000 kişi tarafından izlenerek, Dr DisRespect’in geri dönüşü ile 500 bin barajının üzerine çıkarılan rekoru geçmeyi başardı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ninja ve Drake'in Fortnite yayını izlenme rekoruna imza attı

Epic Games ekibi de bedavadan Fortnite reklamı yapmış oldu tabii.

Son zamanlarda ünlü isimleri Twitch platformu üzerinde görmeye hepimiz alışır olduk. Drake’den önce Snoop Dogg, sizlerin de hatırlayacağı üzere kendi kanalı üzerinden, interaktif hayatta kalma oyunu olan SOS isimli oyunun yayını gerçekleştirmişti. Kendisi bir rekor kıramamış olsa da izleyicilerine oldukça keyifli dakikalar yaşatmıştı. Ninja isimli yayıncının canlı yayını ise ilk başlarda yaklaşık 200,000 kişi tarafından izleniyordu. Drake’in sesli sohbete Discord üzerinden bağlanması ile 400,000 izleyici sayısına ulaşarak, izleyici sayısını iki katına çıkardı bu Twitch yayıncısı.

İlerleyen dakikalarda Fortnite’ın sevilmesinin yanı sıra ünlü şarkıcının katılımı sayesinde izleyici sayısı artışını sürdürmeye devam etti. Twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu gönderi ile Drake, Fortnite severleri toplayarak izleyici sayısını rekora çıkarmayı başardı. Yayın esnasında Ninja, Drake’e oyun devam ederken bazı sorular yöneltti. Bu kişinin ilk sorusu, oyunu ne zaman oynamaya başladığıydı. Yaklaşık bir iki aydır oynadığını söyleyen Drake, henüz yeni başlamasına rağmen yayın esnası boyunca oldukça etkileyici bir performans sergiledi. Ünlü şarkıcı, stüdyoda yaklaşık bir günde 15-20 saat bir zaman geçirdiği için oyunlar içinde kesintili bol bir zamanı olduğunu belirtti.

Gerçekleşen yayın ve Drake sayesinde Epic Games, Fortnite için kısa bir zaman önce getirmiş olduğu çapraz platform özelliğinin güzel de bir reklamını yapmış oldu. Ninja oyunu PC platformu üzerinden oynarken Drake, PlayStation 4 üzerinden oyuna dahil oldu. Mobil versiyonunun da çıkacağı şu zamanlarda Fortnite: Battle Royale, birinciliğini mobil platformlar üzerinde de ilan edecek gibi duruyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.