Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alperen Değer, Editör Yazım tarihi: 27.08.2021

En popüler film/dizi platformu olan Netflix sonunda oyun işine adım attı. Bundan böyle Netflix, Polonya’da başlattığı aboneliklere mobil oyunları da dahil etmeye başladı. Bakalım Netflix oyun kısmında da başarılı olacak mı ? Şuan sadece mobil oyun üzerinden gidecekler gibi gözüküyor.

Oyun olarak sadece Strangers Things 3 ve Stranger Things 1984 platformda mevcut. Daha önce mobil cihazlarda ücretli sürümlerdi, ancak şimdi Polonyalı Netflix aboneleri oyunu ücretsiz olarak cihazlarına ekleme şansına sahip. Lakin bu duruma şuan sadece Android kullanıcıları dahil. Bu durum başlangıçta Polonya Netflix Twitter hesabı tarafından duyuruldu. Daha sonra resmi Netflix Geeked hesabı tarafından İngilizce olarak paylaşıldı.

“Daha çok erken günler ve önümüzdeki aylarda yapacak çok işimiz var, bu daha ilk adım.”

Netflix, üyeliğinin bir parçası olarak indirilen tüm oyunlarda reklam olmayacağını açıkladı. Bunun yanında uygulama içi satın alma olmayacağını ve ekstra ücret ödemeden sunulacağını vaat ediyor. Şirket, geçen aylarda, döneme ilişkin mali sonuçlarıyla ilgili bir raporun parçası olarak video oyunlarına adım atacağını resmen doğrulamıştı. İnteraktif film Black Mirror Bandersnatch gibi ve Stranger Things oyunları konusundaki daha önceki çabalarını temel alarak, şu anda oyunlara genişlemenin “ilk aşamalarında” olduğu açıklandı.

“Öncelikle mobil oyunlara odaklanacağız.”

Şirket, oyunların üyelerin Netflix aboneliğine hiçbir ek ücret ödemeden dahil edileceğini söyledi. İlk olarak “öncelikle” mobil cihazlar için oyunlara odaklanacağını söyledi. Ek olarak “Film ve dizilerimiz konusunda her zamanki gibi heyecanlıyız. Mevcut tüm içerik kategorilerimizde uzun bir artan yatırım ve büyüme podyumu bekliyoruz. Ancak orijinal programlamaya geçişimizin neredeyse 10. yılı. Üyelerimizin oyunlara nasıl değer verdiği hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi.” şeklinde açıklama yapıldı.

Şirket daha önce oyun pazarına girmeyi önemli bir zorluk olarak gördüğünü açıklamıştı. 2019 yılında konuşan CEO Reed Hastings, Netflix’in oyun akışı hizmeti oluşturma niyetinde olmadığını iddia etti. Kaliforniya merkezli şirketin henüz gerçek bir oyun geliştirme stratejisine karar vermediği söylentiler arasında. Aynı zamanda Netflix’in oyun geliştirmeyle ilgili roller için işe alım yaptığı söyleniyor.

Netflix, yıllar içinde Witcher, Sonic the Hedgehog, Castlevania ve Resident Evil olmak üzere düzinelerce oyun uyarlaması çıkardı. Ayrıca şu anda Ubisoft’un iki özelliği olan The Division ve Beyond Good & Evil’in yanı sıra bir Assassin’s Creed serisine dayanan filmler üzerinde çalışıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.