Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 01.06.2021

Dünyanın en popüler dijital platformu Netflix, hizmet tabanını genişletmek ve eğlence sektörüne daha fazla yatırım yapmak istiyor. Şirket, dizi ve film yapımcılığını yanında bambaşka bir alan olan video oyun dünyası ile ilgileniyor. Oyun dünyasına adım atmak için ise yönetici aradığı söylentileri çıkmaya başladı. Video oyun endüstrisinde de kendine yer edinmek isteyen Netflix, geçtiğimiz günlerde interaktif eğlence alanında daha fazlasını yapmak için heyecanlı olduklarını açıkladı. Netflix, orijinal içeriklerini video oyunu olarak geliştirmek istediklerinin sinyalini böylece vermiş oldu.

Netflix video oyun içeriği üretmeyi daha önce denedi

Daha önce Netflix, Dark Tactics’e dayalı bir oyun yayımlamış ve Stranger Things ismiyle de konsol ve PC için çıkış yapan oyunlarını çıkarmışlardı. İki oyun da maalesef ki beklenen ilgiliyi görmemişti. Bu konuda azmini yitirmeyen Netflix, oyun yöneticisi aramaya hatta görüşmeye başladığı söyleniyor. Yakın zamanda video oyun yapımcılığı için bir açıklama gelmesi muhtemel. Heyecanla, gelen haberleri bekleyip göreceğiz.

Yeni atılacakları video oyun sistemiyle ilgili ise yayın şirketi herhangi bir açıklama yapmasa da, aylık belirli bir miktar parayla birçok oyuna erişim sağlayan Apple Arcade ve Google Play Pass’e benzer bir sistem sunmayı hedeflediği düşünülüyor. Şu an için sistemin nasıl geliştirileceği, platforma nasıl üye olunacağı ve ne gibi özellikler sunacağı bilinmiyor. Bu haber Netflix dizi seven oyuncularının yüzünü güldürebilir. Düşündüğümüz zaman birçok efsane konusu olan dizilerin oyunları, gerçekten güzel yapım ekibinin elinde beğenilen oyunlar yaratılabilir. Netflix gibi köklü bir şirketin, bu sefer oyunlarının tutmaması için herhangi bir sebep yok gibi duruyor. Tabii, şu an her şey birer tahmine dayanıyor. Yakın zamanda bir açıklama gelerek, kesinleşmesini dört gözle bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.