Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.12.2022

Bu ay Need for Speed Unbound çok az tantana ile piyasaya çıktı. Bu talihsiz bir durum çünkü PS5 arcade yarış oyunu gerçekten oldukça şaşırtıcı, muhtemelen seri için çok uzun zamandır en iyisi. Ekibe katılmış olsanız da olmasanız da, Criterion Games'in hala şık sokak yarışı oyunu üzerinde çalıştığı açık. Zira, görünüşe göre Need for Speed Unbound için daha fazla içerik yolda ve Ocak ayında daha fazlasını göreceğiz.

Need for Speed Unbound Ocak ayında yeni içerik görebiliriz

Geliştirici, NFS subreddit'teki bir gönderide destekçilerine daha fazlasının geleceği konusunda güvence verdi. Duyuruda, "Ekipler Lakeshore'a geri dönmeden önce kısa bir tatil molası verecekler. Daha yeni başlıyoruz ve Ocak ayının sonuna doğru bizden daha fazla bilgi ve güncelleme bekleyebilirsiniz." ifadeleri yer alıyor.

Unbound için "lansman sonrası içerik yükseltmeleri ve deneyim paketleri" ile birlikte "Lakeshore Online için ek modlara, sosyal özelliklere ve ilerlemeye ücretsiz erişim" bekleyebiliriz. Criterion'a göre ilk önemli yükseltme "sosyal oyun yeteneklerini artırmaya" odaklanırken, sonraki güncellemeler "yeni modlar ve özellikler, arabalar, kişiselleştirme malzemeleri ve daha fazlasını" sağlayacak.

Yarış oyunu Need for Speed Unbound, Criterion Games ve Electronic Arts imzası taşıyor. Ayrıca, 2022 yılında piyasaya çıktı. Need for Speed oyun serisinin yirmi beşinci bölümü, Criterion'un 2013'teki Rivals with Ghost Games'ten bu yana ilk ve 2012'deki Most Wanted'tan bu yana serinin birincil geliştiricisi olarak ilk oyunudur.

6 Ekim 2022'de Electronic Arts Unbound'u piyasaya sürdü. Oyundaki sanat eserleri, önceki Need for Speed oyunlarındaki gerçekçi görselleri grafiti ve cel-shading gibi sanatsal yönlerle birleştiriyor. Harita, Chicago'dan modellenen uydurma bir şehir olan Lakeshore City'de geçmektedir. Oyun 2 Aralık 2022'de Microsoft Windows, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için dünya çapında satışa sunuldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.