NBA 2K18, seride rekor kıran bir satış gerçekleştirdi

NBA 2K18, seride rekor kıran bir satış gerçekleştirdi

Serinin devam oyunlarında da aynı başarıyı görebilecek miyiz dersiniz?

NBA 2K18, serinin en başarılı oyunu olarak görülebilir mi, bilemiyoruz fakat anlaşılan oyuncular serinin bu oyununu bir hayli beğenmiş durumda. Zira, verilen bilgilere göre oyun, serinin rekor satışını gerçekleştirmiş bulunuyor. 2K Games ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre oyun, bütün platformlar üzerinde 10 milyon adetten daha fazlasını satmayı başarmış. Gelin, bunun ne anlamlar geldiğini konuşalım.

Emrah Subaşı için 2017 senesinin en iyi 10 oyunu

NBA 2K18, 10 milyon adet satış gerçekleştirmeyi başardı

2K Games ekibinin, oyunun 10 milyon satış gerçekleştirmiş olduğundan bahsetmiştik zaten. 10 milyon satış demek, seri için gerçekten büyük bir satış demek. Çünkü, 1999 yılında çıkışını gerçekleştiren NBA 2K’den sonraki en büyük satış anlamına geliyor bu. 1999 yılında çıkarılan yapım ise 80 milyon satmıştı. Bu bahsettiğimiz 10 milyon satış, serinin ilk oyunu dışındaki oyunları arasında bir rekor kırmış bulunuyor.

NBA 2K18 için Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, “NBA 2K18, bizim şimdiye kadar en çok satan spor oyunumuz ve görsel takımımızın sıkı çalışması ile yeniliğinin ispatı. Her yıl çıkan seri ile istikrarlı bir şekilde gelişmek ve hayran kitlesini büyütmek, takımın popüler kültürde lider olma dürtüsünün ve oyuncuları yeni, heyecanlı yollarla cezbetmenin ve yaklaşmanın yeni yollarını bulmanın göstergesi.” diyerek durumu dile getirdi. Serinin gelecek oyunları ile oyuncularla daha da yakınlaşabilecek mi, merakla görmeyi bekliyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın