Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 22.02.2018

Eğer bir PlayStation sahibi iseniz, Naughty Dog muhtemelen favori geliştirici ekiplerinizin arasındadır. Mesela bu ekip, benim için direkt olarak bir numara. En son Uncharted: Kayıp Miras ile oyuncuların karşısına çıkmış olan, muhtemelen önümüzdeki sene de The Last of Us Part II ile karşımıza çıkacak olan bu ekip, tabii ki The Last of Us Part II ardından oyun yapmayı bırakmayacak. The Last of Us Part II muhtemelen PlayStation 4 neslinin son oyunu olacaktır Naughty Dog için. Bu da demek oluyor ki, ekibin yeni oyunu PlayStation 5 için çıkabilir. Tabii bu da oyuncuları daha fazla heyecanlandırır. Peki, bu oyun nasıl bir şey olabilir? Geliştirici ekibin yönetmeni bu soruya cevap verdi.

Naughty Dog ekibinin yapacağı yeni oyun TPS olmayabilir

Bir etkinlik sırasında konuşan Neil Druckmann, yeni oyunları için stüdyonun her ihtimale açık olduğunu belirtti ve senaryo temelli oyunlarda üçüncü şahıs kamera açısının karakterler adına daha uygun olduğunu belirtti. Neil Druckmann ardından da birinci şahıs kamera açısının da senaryo temelli oyunlar için kullanılabileceğini, hatta o bakış açısı ile de güzel oyunlar yapılabileceğini belirtti. Yönetmenimiz sadece üçüncü bakış açısını daha fazla seviyor.

Neil Druckmann, açıklamalarının devamında ise yeni oyunlarında üçüncü şahıs kamera açısını belki kullanmayacaklarını söyledi. Naughty Dog çok uzun süredir üçüncü şahıs temelli oyunlar yapan bir şirket, bu yüzden video oyunlarının temellerinde bir değişikliğe gitmek istiyorlarsa, sonuna kadar haklılar. Ayrıca bu tip bir kararı, Sony Santa Monica stüdyosu da Naughty Dog ekibine göstermiş olabilir. Çünkü Sony Santa Monica, çok ciddi bir adım atarak, koskoca God of War serisini, yeni oyun ile başka bir tipe sokuyor. Bu olayı gören Naughty Dog ekibi, belki de Sony Santa Monica ekibinden cesaret almış olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.