Menü
https://leadergamer.com.tr/kaspersky-lab-turkiye-telefon-sahipleri/

Horizon Zero Dawn

Yapımcı Guerrilla Games
Dağıtımcı Sony Interactive Entertainment
Tür
Çıkış Tarihi 1 Mart 2017

Naughty Dog, Horizon: Zero Dawn grafiklerinden daha iyisini yapmak istiyor

Naughty Dog, eğer isterse bunu rahatlıkla yapacaktır The Last of Us Part II ile.


PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformlarına özel olarak çıkışını gerçekleştiren Horizon: Zero Dawn, bütün oyuncuları etkilemişti. Gerek oynanışı, gerek hikaye anlatımı, gerek sesleri, gerekse de grafikleri ile tüm oyuncuları etkileyen bu oyun, görülen o ki Sony çatısı altında bulunan başka bir oyun geliştiricisini de etkilemiş. Bu oyun geliştiricisi ise The Last of Us ve Uncharted serileri ile tanınan Naughty Dog. Bu ekip, şu an The Last of Us Part II ve Uncharted: The Lost Legacy üzerinde çalışıyor.

Uncharted: The Lost Legacy hakkında birçok şey biliyoruz zaten artık ama The Last of Us Part II şimdilik bir sır. Geçen günlerde ise Naughty Dog, Horizon: Zero Dawn grafiklerinden daha iyisini yapmak istediğini belirtti. Tabii ki bu The Last of Us Part II ile yapılacaktır diye düşünüyoruz. Dilerseniz haberimizin detaylarına bir göz atalım hemen aşağıdan. Bakalım Naughty Dog, Horizon: Zero Dawn oyununun grafikleri hakkında neler dedi?

Biraz önce bahsetmiş olduğumuz Uncharted ve The Last of Us serilerinin yazarı olan Neil Druckmann ile Guerrilla Games yöneticisi Hermen Hulst, bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajın tamamını zaten sizler de hemen yukarıdaki videodan görebilirsiniz. İşte bu röportaj sırasında Neil Druckmann, Horizon: Zero Dawn grafiklerinden oldukça etkilendiğini belirtti. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu da bizlere kusursuz grafikler sunmuştu tabii ama Guerrilla Games, bu grafikleri bizce geride bıraktı yeni oyunu ile. Şimdi, bunun aynısını tekrar Naughty Dog yapmak istiyor. Hem de The Last of Us Part II ile.

Neil Druckmann bu konuda, “Oyunun grafikleri gerçekten sersemletici. Aslında bunu sadece grafik olarak da düşünmüyorum. Mesela, ormandayız ve böyle bir açık dünya oyununa, bu kadar yeşilliğin nasıl eklendiğini aklım almıyor. İnanmalısın ki, takımıma gidip, bu grafikleri gösterip, alt sınırın bu olduğunu söyleyeceğim. Bu grafikleri geçmemiz gerekiyor. Bu inanılmaz bir şey. Sizin için gerçekten çok mutlu olduk. Oyun üzerinde ne kadar sıkı çalıştığınızı biliyoruz.” diyor.

Naughty Dog, Horizon: Zero Dawn

Naughty Dog ekibinin bu güne kadar bizlere sunduğu oyunlara bakacak olursak, verdikleri sözü tutacaklarına emin olabilir. Bu söz, büyük bir ihtimalle Uncharted: The Lost Legacy ile tutulmayacaktır çünkü ekibin, oyun motorlarını güncelleme gibi bir fırsatı olduğunu sanmıyoruz. Ayrıca oyun, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyununun temelleri ile yapılıyor. Bu yüzden Uncharted: The Lost Legacy ile, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu grafikleri göreceğiz. Fakat The Last of Us Part II gerçekten Horizon: Zero Dawn grafiklerini geçebilecek seviyede gelebilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör