Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.12.2022

MSI TITAN GT77 için, öncekinin yerine 12. Nesil Core Intel CPU ailesinin kullanılacağını doğrulayan bir basın açıklaması geldi. Yeni HX 13V modelinde 24 çekirdeğe kadar çıkabilen 13. Nesil Core HX serisi yer alacak. Yeni ekran, yeni sistemin en önemli bileşeni ve MSI'ın şu anda onaylayabileceği tek şey. Ayrıca daha iyi olan TITAN GT77 dizüstü bilgisayar, önceki neslin 4K 120Hz panelinin üzerinde bir gelişme olan 4K 144Hz MiniLED ekrana sahip olacak.

MSI Titan GT77 dünyanın ilk 4K 144Hz ekranı ile yolda

MSI Titan GT77 HX 13V modeli nasıl?

Raporlara göre, bu panel DisplayHDR 1000 ile uyumlu olacak. Ayrıca MSI, AUO AmLED MiniLED teknolojisine dayandığını ve 1000 nit'e kadar parlaklık üretebileceğini doğruladı. Küçük bir 17 inç panelde, bu paneldeki 1008 karartma bölgesi mükemmel sonuçlar üretmelidir. MSI'a göre her panel iyi bir şekilde kontrolden geçecek. Bu da en azından bir miktar fabrika kalibrasyonunun olduğu anlamına geliyor. Resmi teaser'da son nesil cihazla aynı kasa var. Bu sebeple, HX 13V modelinin ekran ve dahili donanı daha iyi olacak demek mümkün. En güçlü GeForce RTX 40 mobil GPU olan RTX 4090 GPU'nun bu modele dahil olması muhtemel.

MSI ekibi, basın açıklamasında, "Oyun laptoplarında lider bilgisayar üreticisi MSI, yeni amiral gemisi oyun laptopu olan Titan GT77 modelini dünyanın ilk 4K/144Hz MiniLED ekrana sahip laptopu olacağını ve en üst sınıf panel ile geleceğini duyurdu. Titan GT77 modelinin 4K/144Hz ekranı, AUO firmasına ait AmLED MiniLED teknolojisi ile süper parlak arka ışık, harika HDR performansı ve geniş renk gamı ile geliyor." dedi.

Sonra, "Ekranın tepe parlaklık değeri 1000 nit (geleneksel LCD ekranlardan 2.5 kat daha yüksek) olarak kaydedildi. 1008 bağımsız bölgesel karartma alanı sayesinde ve daha keskin bir görüntü kalitesi, çok daha düşük gölgelenmeyi garantiliyor. Süper yüksek parlaklık ve AmLED’in Adaptive Control teknolojisi sayesinde görüntüde gerçek zamanlı kesin ve dinamik ayarlamalar gerçekleşirken iyi bir HDR performansı da sağlıyor. MSI Titan GT77 modeli VESA DisplayHDR 1000 sertifikalı ve bu özelliği ile oyun ve yayında kapsayıcı bir HDR deneyimi sunmakta. Olabildiğince fazla renk üretmek için Titan GT77 ekranında süper geniş %100 DCI-P3 renk gamı mevcut. Böylece oyun ve eğlence için aradığınız renk ihtiyacını rahatça karşılıyor. Son olarak MSI’ın özel True Color teknolojisi sayesinde üretim sırasında Titan GT77 ekranındaki tüm Mini LED paneller teker teker ve titizlikle incelenerek müşteriye en doğru renk üretiminin ulaşması sağlanacak." diye ekledi.

MSI Titan GT77 dünyanın ilk 4K 144Hz ekranı ile yolda

MSI Titan GT77 HX 13V modeli ne zaman çıkacak?

Ekip, son olarak, "Yeni MSI Titan GT77 resmi duyurusu CES 2023 sırasında yapılacak ve diğer önemli özellikleri tanıtılacak. Bunlar arasında oyun sırasında daha fazla çerçeve hızına olanak tanıyan ve dünyanın ilk 4K/144Hz Mini LED ekranında görüntünün mükemmel bir şekilde üretilmesini sağlayan işlemci gücü ve gelecek nesil GeForce laptop GPU performansı da yer alıyor." dedi. CES 2023, 5 Ocak 2023 ve 8 Ocak 2023 arasında gerçekleşecek. Yani, geriye 1 haftada civarı bir süre kaldı demek mümkün.

Başka ne önerirsiniz?

MSI Titan GT77 gibi bir bilgisayarda, elbette oynamak isteyeceğiniz çok fazla oyun olacaktır. Biz de, bunun için sizlere birçok öneri verdik. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede, sizler için birçok başlıkta seçtiğimiz oyunları görebilirsiniz. Ayrıca, 2022 yılının en iyi 20 oyunu rehber yazımız da var. Bu yazımızda ise, biten 2022 yılının en iyi 20 oyununu seçtik. Dahası, olur da Elden Ring'e başlarsanız da bir tavsiyemiz var. İşte, Elden Ring en iyi silahlar rehber yazımız. Bu sayede, en iyi silahları alıp kullanabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.