Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.08.2022

TaleWorlds Entertainment, Mount and Blade 2: Bannerlord'un Ekim ayında PlayStation ve Xbox konsollarında yayınlanacağını duyurdu.

İlk günden bu yana çok platformlu bir oyun olarak geliştirilen konsol sürümü, PC sürümüyle aynı oynanış özelliklerine sahip. Oyunun 25 Ekim'deki tam sürümüne hazırlanmak için bugünden itibaren ön sipariş verebilirsiniz.

Şu anda PC'de Erken Erişim'de bulunan oyun da aynı tarihte tam sürüme geçecek. Bannerlord, 2008 yapımı Mount and Blade'in bağımsız genişleme paketi olan Mount and Blade: Warband'in devamı niteliğindedir. Bannerlord, oyuncuların hayali Calradia kıtasında kendi hikayelerini yarattıkları bir sandbox dünyasında aksiyon, RPG ve stratejiyi birleştiriyor.

Devam oyunu Warband'in öncesini konu alıyor ve önceki oyunlardaki Calradia'dan 200 yıl öncesinde geçiyor. Çöküşün eşiğinde, iç savaşın içinde, yükselen yeni güçler Calradia'nın kalıntılarını ele geçirmeye ve kıta üzerinde hegemonyalarını kurmaya çalışıyor. Bu arada diğer gruplar da güç kazanmak için durumdan faydalanmaya çalışıyor.

Mount and Blade 2: Bannerlord, Mart 2020'de Erken Erişim'de yayınlandı ve zirvesinde 170.000'den fazla eşzamanlı oyuncu gördü. Erken Erişim'e girdiğinden bu yana düzinelerce içerik güncellemesi aldı ve gelecekte daha fazlası gelecek.

Eğer bir Erken Erişim oyuncusuysanız veya sadece çıkıştan önce bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, Mount and Blade 2: Bannerlord rehberlerimize göz atmayı unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.