Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.06.2023

Nihayet Mortal Kombat geri döndü ve beraberinde 2023 oyunu için Mortal Kombat 1 karakterler için tam liste de geldi. Kadro hem yeni hem de tecrübeli dövüşçülerden oluşuyor. Bu nedenle ana karakteriniz için herhangi bir kombo uygulamaya başlamadan önce kimleri kullanabileceğinizi bilmek önemlidir. Mortal Kombat 1 nihayet piyasaya çıktığında, serinin en yeni bölümünü oynamak için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca, Mortal Kombat 1 şüphesiz en iyi dövüş oyunları listemize girecektir. Peki, hangi dövüşçüler bu oyunu listemizin zirvesine taşımada etkili olacak?

Mortal Kombat 1 karakterler listesi

Mortal Kombat 1'den şimdiye kadar açıklanan karakterler:

  • Scorpion
  • Sub-Zero
  • Liu Kang
  • Raiden
  • Kung Lao
  • Kitana
  • Mileena
  • Shang Tsung
  • Johnny Cage

 

Bunlar, oyunun resmi duyuru fragmanı ve SSS sayesinde şu anda bildiğimiz karakterler. Ancak NetherRealm gelecekte hayranların en sevdiği karakterler de dahil olmak üzere daha fazla karakter ekleyeceğinin sözünü veriyor.

Mortal Kombat 1 karakterler ve açıklamaları

Şimdi, bir de açıklanan karakterlerle ilgili bildiklerimizden bahsedelim.

Scorpion

Mortal Kombat serisinin en tanınmış karakteri olan Scorpion, güçlü, hızlı ve Netherrealm'de bolca bulunan bir element olan Cehennem Ateşi'ni kullanırken inanılmaz yeteneklere sahip olan diriltilmiş bir ninjadır. Scorpion aynı zamanda insan adı olan Hanzo Hasashi ile de bilinir. Serinin başlangıcından bu yana her Mortal Kombat oyununda yer almış olsa da, onu geri görmekten yine de memnunuz.

Sub-Zero

Daha çok Sub-Zero dövüş adıyla bilinen Kuai Liang, Mortal Kombat serisinin en tanınmış figürlerinden biridir. Ölümcül olduğu kadar hızlı da olan tehlikeli bir cryomancer'dır. Rakiplerine yıkıcı darbeler indirmek için kullanabileceği çeşitli buz tabanlı silahlar üretme yeteneğine sahiptir. Sub-Zero, uzun süreli düşmanı Scorpion ile işbirliği yaparak Lin Kuei ve Shirai Ryu arasındaki rekabete de son verir.

Liu Kang

Bilmeyenler için, Liu Kang sıklıkla serinin kahramanı olarak görülmüş, tipik olarak Shang Tsung ve ustası Shao Khan tarafından bir tehdit olarak algılanmıştır. Her Mortal Kombat oyununda görünen birkaç karakterden biridir. Mortal Kombat 11 genişleme paketi Aftermath evreni başarılı bir şekilde sıfırladıktan sonra Fire God Liu Kang bu zaman çizelgesinde ana karakter haline geldi.

Raiden

Daha önce Mortal Kombat oynamış olan herkes, serinin her oyununda yer alan karakterlerden biri olduğu için, ebedi Thunder God ve Earthrealm'in savunucusu Raiden'a aşina olmalıdır. Liu Kang ve Kung Lao onu bir baba figürü olarak görür. Ancak Mortal Kombat 11'de yozlaşmıştır. Kronika'nın önceki Raiden'ı orijinal zaman çizgisinden silmesinin ardından, Raiden'ın bu versiyonu gelecekteki benliğinin hatalarından ders almaya çalışıyor gibi görünüyor. Kafa karıştırıcı olsa da, eski Raiden'ı tekrar görmeyi umuyoruz.

Kung Lao

Earthrealm'in şampiyonlarından biri olan ve jilet gibi keskin şapkasıyla kolayca tanınabilen Kung Lao, huzurlu bir hayat yaşamayı tercih etmesi bakımından Liu Kang'a benzer. Sürekli olarak arkadaşı Liu Kang kadar güçlü olduğunu göstermeye çalışır. Çünkü Mortal Kombat evreninde işler o kadar kolay değildir.

Kitana

Prenses Kitana, Shao Khan'a ihanet ettiği ve Earthrealmer'ların tarafını tuttuğu için öldürüldükten sonra tekrar hayatta. Bununla birlikte, Mortal Kombat 11'de bazı zaman atlama olayları sayesinde geri geldi. Sonra Raiden ve arkadaşlarına Kronika'yı alt etmelerinde yardımcı oldu. Sonunda yepyeni bir gelecek yaratmak için Liu Kang ile işbirliği yaptı. Ancak Aftermath genişlemesi bu planları bozdu.

Mileena

Mileena, Shao Khan'ın evlat edindiği ve acımasız bir suikastçı olması için yetiştirdiği Shang Tsung tarafından geliştirilen genetik bir deneydi. "Kız kardeşi" Kitana'yı sürekli kıskandığı ve sık sık sadist bir yönünü ortaya koyduğu için serinin büyük bir bölümünde kötü kişi olmuştur. Mortal Kombat 11'in piyasaya sürülmesinden sonra yalnızca bir DLC karakteri olarak mevcut olmasına rağmen, Mortal Kombat 1'in hikayesinde geri dönüyor gibi duruyor.

Shang Tsung

Earthrealm'in ruh çalan büyücüsü ve serinin en önemli düşmanlarından biri olan Shang Tsung, neredeyse rakipsiz yeteneklere sahiptir. Shao Khan'a olan bağlılığı sayesinde Yaşlı Tanrılar tarafından fark edilmeden diyarlar arasında seyahat edebilmektedir. Shang Tsung, Mortal Kombat 11'in Aftermath genişlemesinde kendi zaman çizelgesini yaratmak için Liu Kang'ı yenmeye çalıştı. Ancak tabii ki başarısız oldu. Olayların onun versiyonu Mortal Kombat 1 fragmanında tasvir edilenden çok daha felaket olurdu. Yine de geri dönmüş gibi görünüyor ve aklında yeni bir strateji var.

Johnny Cage

Mortal Kombat 1'de aksiyon filmi yıldızı Johnny Cage geri dönüş yapıyor. Seri ilerledikçe, Johnny Cage, Raiden ve Liu Kang gibi karakterlerle birlikte, aptal doğasına, olgunlaşmamış davranışlarına ve genel egosuna rağmen Earthrealm'in en büyük savunucularından biri haline geldi. Yeni Johnny Cage'in orijinal zaman çizelgesindeki Johnny'ye benzeyip benzemediğini görmek ilginç olacak. Çünkü genç Johnny yaşlı Johnny'den çok daha kibirli ve küstahtı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.