Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.12.2022

Çitler, Minecraft içerisinde birden fazla işe yarayan eşyalar. Fakat, genellikle evi güzelleştirmeye veya düzen getirmeye kullanılıyor. Minecraft çit yapımı rehber yazımızda, "Çit nasıl yapılır?" sorunuza yanıt getireceğiz. Ayrıca, bunu görsel ile de destekleyeceğiz. Sonuçta, eşyaları koymamız gereken yerler de fazlasıyla önemli. Şimdi, konumuza geçelim.

Minecraft çit yapımı nasıl olur?

Minecraft'ta çit yapmak için 2 Çubuk ve 4 Tahta blok gereklidir. Aşağıdaki görseldeki gibi yerleştirin.

Oyunu oynarken çoğu zaman, oyuncular günlük görevleri için ahşap bir çit kullanacaklardır. Bu nedenle bunları nasıl oluşturacaklarını öğrenmelidirler. Oyuncular bu bloğu yapmak için çubuklara ve ahşap kalaslara ihtiyaç duyacaktır. Bu eşyaları toplamak, bir oyuncunun oyuna girdikten sonra yaptığı ilk şey. Bu yüzden, öğelerin her ikisini de elde etmek oldukça basittir.

Ahşap kütük blokları elde etmek için önce bir balta veya bir çift el ile ağaçları kesmeleri gerekir. Daha sonra bunları ahşap tahtalara dönüştürmeleri gerekir. Oyuncular sopa yapmak için iki ahşap kalası dikey olarak işçilik yuvasına yerleştirebilirler. Minecraft çit yapımı bu kadar kolaydır.

Oyuncular bu nesneleri elde ettikten sonra çit oluşturmak için işçilik masasını kullanmalıdır çünkü dokuz işçilik yuvası gerektirirler. Ortadaki iki çubuğun her iki yanına dikey olarak iki ahşap tahta koymak gerekir. Tüm nesneleri doğru bir şekilde yerleştirdiklerinde üç çit oluşturulacaktır. Renkli çitler her tür ahşap tahtadan olur. Güncellemede tanıtılan parlak kırmızı yeni mangrov ağacı da deneyebilirsiniz.

Minecraft rehberi

Eğer oyunda takıldıysanız ve bu rehberimiz yetmediyse, sizleri Minecraft Rehberi yazımıza davet ediyoruz. Zira, bu yazımız içerisinde, dilediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca, eğer henüz herhangi bir şey yazımızda yoksa,  gelecektir. Çünkü, bu rehber yazımızda, sizler için her şeyi listelemeye çalışıyoruz. Olabildiğince detaylı bir şekilde bilgiler vermeye çalışıyoruz. Her başlığı, başlığından uzaklaştırmadan anlatmaya çalışıyoruz.

Minecraft nedir?

Minecraft çit yapımı bir yana, şimdi de oyundan bahsedelim. Sandbox oyunu Minecraft Mojang Studios tarafından yaratılmıştır. Ayrıca, Markus "Notch" Persson oyunu inşa etmek için Java programlama dilini kullanmıştır. Çok sayıda erken özel testten geçtikten sonra ilk olarak Mayıs 2009'da kapılarını açtı. Dahası,  Notch'un istifa edip Jens "Jeb" Bergensten'in geliştirmeyi devralmasının ardından Kasım 2011'de tamamen piyasaya çıktı. Dahası, 2021 itibariyle 238 milyondan fazla kopyası satılan ve yaklaşık 140 milyon aylık aktif kullanıcısı olan Minecraft, tüm zamanların en popüler video oyunudur ve çok sayıda platforma taşınmıştır.

Şimdi, Minecraft çit yapımı yapımı yazımızda bu kadar anlatmayacağız elbette. Minecraft'ta ham maddeleri bulup çıkarabilirsiniz. Ayrıca, aletler ve eşyalar yapabilirsiniz. Dahası, neredeyse sınırsız topografyaya sahip bloklu, rastgele bir 3B dünyası var. Bu sayede, binalar, toprak işleri ve ilkel makineler inşa edebilirsiniz. Oyuncular, seçtikleri oyun moduna bağlı olarak, aynı dünyadaki diğer oyuncularla veya onlara karşı işbirlikçi veya rekabetçi bir oyun oynayabilirler. Ayrıca, hayatta kalma modu ve yaratıcı mod dahil olmak üzere çeşitli oyun modları vardır. Dahası, ek oyun mekanikleri ve fırsatları ekleyen çok çeşitli kullanıcı tarafından oluşturulan içerik de mevcuttur. Zira, örnekler arasında modlar, sunucular, görünümler, doku paketleri ve özel haritalar yer alıyor.

Minecraft çit yapımı yazımızda, bir de şuna değinelim. Daha sonra çıkan incelemelere göre tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri oldu. Zira, eleştirmenler övdü, birden fazla ödül kazandı. Kesinlikle yaygın bir övgü kazandı. Ayrıca, oyunun popülaritesine sosyal medya, parodiler, uyarlamalar, ticari ürünler ve yıllık Minecon toplantıları büyük ölçüde yardımcı oldu. Oyun ayrıca öğrencilere bilgisayar bilimi, destekli tasarım ve kimya öğretmek için eğitim ortamlarında da yardım etti. Dahası, Microsoft 2014 yılında Mojang'a ve Minecraft fikri mülkiyet haklarına 2,5 milyar dolar ödemiştir. Ayrıca Minecraft gibi bir dizi yan oyun da geliştirilmiştir. Bunlar Story Mode, Minecraft Dungeons, Minecraft Earth ve ayrıca yakında çıkacak olan Minecraft Legends.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.