Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.12.2022

Microsoft ile alakalı yakın zamanda yapıldığı iddia edilen bir araştırmanın, reklam ile çalışan bir Xbox Game Pass katmanının potansiyel bir olasılık olduğunu gösteriyor olması muhtemel. Bu hafta başında Resetera kullanıcısı Almalexia tarafından yüklenen ve Microsoft'un Xbox Game Pass hakkında sorduğu İspanyolca bir ankete ait olduğu anlaşılan bir görüntü (Windows Central tarafından tespit edildiği üzere). Elbette bazı kısıtlamalarla birlikte, görünüşe göre anket aylık 3 € olan daha ucuz bir katman hakkında geri bildirim arıyor. Bunlardan biri, bir oyun ilk başladığında oynamaya başlamadan önce reklamların varlığı olması mümkün.

Microsoft neden reklam ile çalışan bir Xbox Game Pass yapar?

EA Access oyunları ve Xbox birinci parti oyunları yine de açık olacak. Ancak bunu yapabilmeniz için piyasaya çıktıktan sonra altı ay beklemeniz gerekecek. Bazı reklamları görüntülemek zorunda olacaksınız. Fakat, arkadaşlarınızla çevrimiçi Call of Duty oynamak reklam destekli katmanda hala mümkün olacak.

Bunun kulağa gülünç derecede düşük bir fiyat gibi geldiğini söylemeye gerek yok. Öyle ki Microsoft bu fiyatla zor başa çıkar. Buna karşılık, Netflix'in reklam katmanı Fransa'da aylık 6 Avro'ya mal oluyor. Bu da Xbox reklam katmanının sağlayacağı iddia edilenin iki katı. Bunun karşılığında reklam izlemek gerekiyor. Ancak bunun sadece bir anket olduğunu ve her zaman nihai fiyatın bir göstergesi olmadığını unutmayın; birincil amacı insanların bir reklam katmanı hakkında ne düşündüklerini öğrenmektir.

Daha fazlasını öğrenmek için beklememiz gerekecek. Ancak Xbox'ın gelecekte Game Pass için bir aile planı sunmayı planladığını göz önüne alalım. Bu durumda, daha geniş bir plan yelpazesi beklenmedik bir şey olmayacaktır. Hayranlarına 2023'ü dört gözle bekleyecekleri konusunda güvence verdiler. Fakat, yine de Xbox'ın The Game Awards'taki yokluğu söz konusu oldu. Yani, hizmete birkaç birinci parti oyun daha eklemesi gerekiyor.

Şimdi de söylediğimiz gibi, ne yazık ki bekleyeceğiz. Fakat o arada, sizlerin hoşuna gitmesi mümkün olan yazılarımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Zira, sizleri sitemizde bekleyen çok fazla rehber yazımız mevcut. Ayrıca, daha ucuz bir sürümle karşımıza çıkarsa, oyun konusunda yardımcı olacak listelerimiz de var. Mesela, En iyi oyunlar 2022 yazımıza göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Bu sayede, yeni Xbox Game Pass geldiğinde, daha rahat seçim yapmanız mümkün olur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.