Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.01.2021

Microsoft ekibinin Nintendo şirketini satın alması ve Xbox’a katmasına ne derdiniz? Görünüşe göre, 20 yıl kadar önce Microsoft ekibi Nintendo şirketini satın almaya çalışmış. Fakat Nintendo ekibi, bu durum karşısında sadece gülüp geçmiş.

Microsoft Nintendo ekibini almaya çalıştığında neler oldu?

Microsoft ekibinin eski önemli isimlerinden Kevin Bachus, “Steve Ballmer, satın alınmayı düşünüp düşünmeyeceklerini görmek için bizi Nintendo ile görüştürdü. Sadece kıçlarıyla güldüler. Bir saat boyunca birinin sana güldüğünü hayal et. O görüşme böyle geçti.” dedi. Dahası da, Ocak 2000 ayında Microsoft ekibi Nintendo’yla tekrardan görüşmüş. Bunun da sebebi, Nintendo oyunlarının oynanabileceği bir donanım yapmak istemeleri. Bu da iyi geçmemiş.

Microsoft’un önemli isimlerinden bir başkası olan Bob McBreen, “Aslında, Ocak 2000’de bize Nintendo gelmişti ve onlara Xbox’ın tüm teknik özelliklerini verdiğimiz bir ortak girişimin ayrıntılarından bahsettik.” dedi. Ardından, “Sony PlayStation ile karşılaştırıldığında, donanımları çok kötüydü. Fikrimiz, ‘Dinleyin, Mario ve benzeri şeylerle oyun söz konusu olduğunda çok daha iyisiniz. Neden donanıma bakmamıza izin vermiyorsunuz?’ şeklindeydi. Ama bu da işe yaramadı.” dedi.

Eğer Microsoft, Nintendo’yu satın almayı başarmış olsaydı, muhtemelen şu anda Xbox Series X ve Xbox Series S için The Legend of Zelda Breath of the Wild Enhanced Edition gibi şeyler düşünülüyor olurdu. Düşünüce, pek de iç açıcı bir sahne olmazdı. Nintendo ekibi, donanımlardan ziyade oyunlarına, sundukları eğlenceye takılan bir şirket. Bize soracak olursanız, gerçekten gülüp geçmeleri çok iyi olmuş.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.