Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.09.2020

Bildiğiniz gibi Microsoft ekibi bünyesine önemli şirketleri kattı. Geçtiğimiz haftalarda ZeniMax’ı de satın aldıktan sonra epey bir olay olmayı başarmıştı. Fakat, eğer Microsoft’un oyun şirketlerini satın almakla işi bitti sanıyorsanız, daha yeni başlamışlar gibi görünüyor. Microsoft’un CEO’su olan Satya Nadella, daha fazla büyüyecekleri ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Microsoft oyun şirketini satın almaya devam ederek büyüyecek

CNET ile konuşan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, “Her zaman amaç, misyon ve kültürün ortak olduğu yerleri arayacağız. Her zaman mantıklı olduğu yerde, inorganik olarak büyümeye bakacağız.” diyerek planlarını açıkladı.

Adını bolca duyduğumuz Phil Spencer ise, “İçerik, yatırım yapmaya devam ettiğimiz platformumuzun sadece inanılmaz bileşenidir.” dedi ve sonrasında da, “Bu, yaratıcı organizasyonumuzun boyutunu ikiye katlıyor.” şeklinde açıklamasına devam etti. Verilen bilgilere göre, bir de Asya tarafından bir Japon stüdyo istiyorlar. Phil Spencer, “Stüdyolarımıza eklemek için bir Asya stüdyosu, özellikle bir Japon stüdyosu bulursak iyi olur diye düşünüyorum.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.