Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.09.2018

Metro Exodus için geçtiğimiz günlerde bir video paylaşmıştık hatırlarsanız. 13 dakika gibi bir süreye sahip olan bu videoda, bol bol oynanış görmüştük. Fakat konumuz o değil. Bu haberimizin konuğu, PC Games Hardware. Bahsini etmekte olduğumuz ekip, RTX özelliği açıkken Metro Exodus oynamış ve bu oynanışa ait güzel bir videoda çekmiş. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, PC Games Hardware tarafından çekilen videonun kendisi.

Metro Exodus, RTX 2080 Ti ile akıcı bir şekilde oynanabiliyor

Bildiğiniz üzere, NVIDIA’nın yeni RTX özelliği fazlasıyla zorluyor. Bu sebeple de zaten yolda olan oyunlar 1080p çözünürlükte 60 FPS verebilmeyi hedefliyor. Haberimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz videoda Metro Exodus oynanışını görüyorsunuz. Çeken ekip, oyunu oynarken uzaktan bir kamera ile görüntüleri kaydetmiş. NVIDIA RTX 2080 Ti ile çalıştırıldığı belirtilen oyun, RTX özelliği açık olmasına ve oyunun hala iyileştirilmesi gerekiyor olmasına rağmen akıcı bir şekilde bizlere sunulmuş bulunuyor.

Shadow of the Tomb Raider bizlere NVIDIA’nın sunumu esnasında gösterilirken, FPS oranları RTX özelliği açıkken 60 değildi ortalama olarak. Fakat, 4A Games ekibinin ellerinden çıkmaya hazırlanan yapım, görünüşe göre fazlasıyla sabit bir şekilde çalışıyor zaten RTX ile birlikte. Şu ana kadar gördüklerimizden yola çıkarak, durumu en kötü olan oyunun Shadow of the Tomb Raider olduğunu söylemek mümkün. Her ne kadar arada takılmalar olsa da, Battlefield V bile fazlasıyla akıcı bir şekilde oynanmıştı. Metro Exodus için paylaşılan videoyu da zaten kendiniz izleyip, kendiniz karar vermeniz için paylaştık. Sizce de yeterince akıcı olmamış mı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.