Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.05.2018

Biz oyuncuları en fazla yıkan haberlerden biri de, çok fazla beklediğimiz oyunun ertelenmesi veya iptal olmasıdır kesinlikle. O kadar bekleyip heveslendikten sonra, bir de üstüne oyun belirtilen tarihte çıkmayınca, ister istemez üzülüyoruz. Haberimizin başlığından da anlayabileceğiniz üzere, ne yazık ki dört gözle beklediğimiz yapımlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz Metro Exodus ertelendi. Bu haberimize konuk olan olay ise, THQ Nordic tarafından paylaşılan bir basın bülteni ile bildirildi.

Güncel platformlar üzerinde beklenen Metro Exodus ertelendi

Ne yazık ki Metro Exodus ertelendi

Normal şartlarda bulunduğumuz 2018 yılı içerisinde çıkış yaparak biz oyuncuların beğenisine sunulacak olan yapımı ne yazık ki biraz daha fazla bekleyeceğiz görünüşe göre. Karşınıza, “Metro Exodus ertelendi.” diyerek çıkmak istemezdik elbette ama THQ Nordic tarafından paylaşılan basın bülteni, böylesi bir haber ile güne başlamamıza sebep oldu. Basın bülteni içerisinde, başka konulara dair de bilgiler bulunmakta. Eğer basın bültenini incelemek isterseniz, buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Metro Exodus’un normal şartlarda bulunduğumuz yıl içerisinde çıkış yapacağını belirtmiştik. Fakat, paylaşılan basın bülteni ile bu tarih 2019 yılının 1. çeyreği olarak değiştirildi. Bu tarih değişikliğinin PC, PS4 ve Xbox One platformlarının tamamını kapsadığını da hatırlatmamızda fayda var. Geliştirici ekip neden böylesi bir karar aldı bilemiyoruz ama kesinlikle oyuna bu yıl içerisinde sahip olamamak, oyuncu kitlesinin bir parçası olarak bizleri fazlasıyla üzdü.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.