Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.02.2019

Denuvo güvenlik sistemini kullanmakta olan en güncel oyunlar, Metro Exodus ile Far Cry New Dawn. 4A Games ve Ubisoft ekiplerinin bu oyunları korumak için kullanmakta olduğu Denuvo güvenlik sistemini duymayan, bilmeyen yoktur. Normalde, birçok oyunu bir süre korumayı başarmış olan bu sistem, son zamanlarda sürekli olarak kısa bir süreliğine iş görüyor sadece. Resident Evil 2 Remake ve Ace Combat 7 ile kullanılmış olan Denuvo’dan da yeni olan bu yeni Denuvo 5.6 sürümü de, 5 gün gibi bir süre içerisinde korsanlar tarafından başarılı bir şekilde kırıldı.

Metro Exodus da korsanlara kaptırıldı

Denuvo güvenlik sisteminin yeni sürümü olan Denuvo 5.6 ile korunmakta olan Metro Exodus da artık korsanlara kaptırılmış oldu bu sayede. Far Cry New Dawn da bu sistemi kullanıyor fakat henüz internete düşmedi. Son zamanlarda, Denuvo sisteminin asıl amacı, oyunların ilk günden korsanlar tarafından kırılmaması olmuş gibi görünüyor. Geçmiş olan 5 gün içerisindeki satışları bir başarı gibi görmekteler. Fikrimizi soracak olursanız, hazır Denuvo 5.6 kırılmışken, Metro Exodus’dan sistemler kaldırılmalı. Bu sayede, oyunculara daha iyi bir oyun tecrübesi sunulabilir. Bakalım, haberimize konuk olan bu yapımlar ile ilgili nasıl bir adım atılacak?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.