Metal Gear Survive içerisinde gizli Kojima Productions mesajı bulundu

Metal Gear Survive içerisinde gizli Kojima Productions mesajı bulundu

Hideo Kojima unutulamıyor, unutamıyorlar.

Metal Gear serisiyle, Hideo Kojima isimlerini, galiba uzun süreler yan yana görmeye devam edeceğiz. Önceki haberlerimizde; Metal Gear Survive oyununun özel teşekkür bölümünde, Metal Gear Solid V çalışanlarına teşekkür edildiği haberini vermiştik. Bu çalışanlar arasında elbette Hideo Kojima da vardı ama teşekkür kısmında genel olarak yazılıydı. Şimdiyse oyunda, başka bir teşekkür içeren mesaj fark edildi. Bu gizli mesajda biraz isyan duygusu da var gibi geldi bize ama tam olarak bilemiyoruz. Gizlenen mesajın açılımının; Kojima Productions Forever, olduğu görülüyor.

Metal Gear Survive içerisinde gizli Kojima Productions mesajı bulundu

Metal Gear Survive oyunundaki gizli mesaj, dikkatli bir Twitter kullanıcısı tarafından bulundu. Oyunun ilk kısımlarında, karakter oluşturma ekranında oyuncuya, kullanıcı adı sorulduktan sonra çıkan bu bahsedilen kısımda askerlerin isimleri yazılıydı. Oyunu incelemesini yapmak için oynarken; biz de ismimizi girdikten sonra gelen sinematik kısımdaki listede, kendi adımızı görebilmiştik. Bu listede bizim ismimizin dışımızdaki kişilerin soyadlarının şifreleme içereceğiyse aklımıza gelmemişti.

Paylaşılan Twitter mesajı ve içeriğindeki görsel sayesinde anlaşılıyor ki oyunu yapan ekip, Hideo Kojima ve başında bulunduğu stüdyoyu unutmamışlar. Soyadlarının yukarıdan aşağıya okunması sayesinde, K.J.P. F.O.R.E.V.E.R yazısı oluşuyor. Buradaki K.J.P kısmı, Kojima Productions anlamına geliyor. Arada oyuncunun kullanıcı adının yazılı olduğu isim var. Sonrasında ise daima anlamına gelen Forever yazısı kodlanmış durumda.

Görselin devamında da bu mesajı veren kişilerin adeta imzalarının gizlendiği görülüyor. Listede en alt satırda bulunan soy isimleri Yota ve Yuji. Bu kişiler, Metal Gear Survive oyununu yapan ekibin başında bulunan Yota Tsutsumizaki ve Yuji Korekado’dan başkası değil. İlginç ve farklı bir teşekkür şekli olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım oyunla ve Hideo Kojima ile ilgili yeni gizli mesajlar bulunabilecek mi? Bahsi geçen Twitter paylaşımını, haberimizin hemen altında görebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın