Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.02.2023

Max Payne ve Max Payne 2 Remake geçen yıl Remedy Entertainment ve Rockstar Games tarafından PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için birleşik bir paket olarak duyurulmuştu. Bu duyuru bir süre önce yapıldığından, takipçilerin işlerin nasıl gittiğini bilmek istemesi anlaşılabilir bir durum. Remedy Entertainment kısa süre önce yayınladığı mali tabloda Max Payne 1 ve 2 Remake, Alan Wake 2 ve Codename Condor da dahil olmak üzere bir dizi oyun hakkında yeni bilgi verdi. Yeniden yapım çok fazla ilerleme kaydetmiş gibi duruyor. Ancak güncelleme stüdyonun projeye en yüksek önceliği verdiğini açıkça ortaya koyuyor.

Remedy, Max Payne 1 ve 2 Remake hakkında bilgi verdi

Açıklanana raporda, "Max Payne 1 ve 2 Remake konsept aşamasında devam ediyor. Proje iyi bir ilerleme kaydetti. Bu sevilen karakteri yeni nesil konsollarda ve yeni nesil hayranlarla yeniden buluşturmak için sabırsızlanıyoruz." dediler.

Açıklamanın cesaret verici bir yönü de Remedy'nin bu yeniden yapımları Max Payne serisini canlandırmak için bir şans olarak gördüğüdür. Max Payne 3'ün piyasaya çıkmasından bu yana on yıldan fazla zaman geçti. Ancak Max Payne 1 ve 2 Remake yeterince büyük bir hit olursa, yepyeni Max Payne oyunlarına ilham kaynağı olur. Bunun iddiayı destekleyip desteklemeyeceği belirsiz. Fakat, geçmişte de benzer durumlar oldu. Max Payne 1 ve 2'nin yeniden yapımı seriye pek çok yeni hayran kazandıracaktır.

2001 yılında piyasaya sürülen ilk Max Payne için yapılan güçlü eleştiriler iki devam oyununun yapılmasına yol açmıştı. İlk iki Max Payne oyunu, sistemin geriye dönük uyumluluğu sayesinde şu anda Xbox Series X|S'de oynanabiliyor, ancak hayranların Remakeler için bir süre daha beklemesi gerekecek. PlayStation Store üzerinde orijinal oyun da var. Bu orijinal sürümler, Max Payne 1 ve 2 Remake'i  sabırsızlıkla bekleyenlere yardımcı olacaktır. Ancak yeniden yapımı oynamak kadar heyecan verici olmaması muhtemel. Max Payne 1 ve 2 Remake hakkındaki yeni bilgi dışında, bir de hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi 5 ücretsiz mobil VPN uygulaması rehber yazımızı tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda, şu dönemde lazım olacak uygulamalardan bahsettik. Bu sayede, kolayca erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Sonra, En iyi 5 ücretsiz PC VPN uygulaması rehber yazımızı da tavsiye ederiz. Zira, bu yazımızda da, bugünlerde yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. PC üzerinden VPN kullanmak isteyenler için önemli tavsiyeler var. Ardından da, Türkiye içerisinde VPN kullanmak yasak mı sorusuna yanıt getirdik. Şu günlerde, birçok kişinin aklındaki kesinlikle önemli bir soru. Biz de, bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için anlattık. Umarız ki, her birinin faydası olur. Max Payne 1 ve 2 Remake hakkındaki yeni bilgi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.