Ünlü dizi Lost, Far Cry 5 oyununda tekrar yaratıldı

Ünlü dizi Lost, Far Cry 5 oyununda tekrar yaratıldı

Minecraft'ın ardından, Lost adası şimdi de Far Cry 5 ile daha vahşi bir dünyaya gidiyor.

Geçtiğimiz mart ayında çıkan Far Cry 5, satış listelerinde en tepede seyrederek seriyi yüceltmeye devam ediyor. Tropik cennet Rook Adaları ve büyüleyici Kyrat Dağları’nın ardından en son oyunda sunulan Montana tepeleri ile nefes kesici harita tasarımlarına bir tane daha ekledi. Oyun, nefes kesici manzaralarına ek olarak seride bir ilk olan harita düzenleme moduyla gelmekte. Lost adası, işte bu düzenleme modunda baştan yaratıldı.

2004-2010 yılları arasında toplamda 6 sezon süren Lost, dünya çapında milyonlarca hayran toplamıştı. 2006 yılında Ubisoft’un geliştirici yayımcılığını üstlendiği Lost: Via Domus oyunu hayranları tarafından çok beğenilmemişti. Şimdi yine Ubisoft sayesinde dizinin hayranları özledikleri manzaraları Far Cry 5’te görebilecek.

Lost adası Far Cry 5 oyununda, ama nasıl?

1 Mayıs’ta Un-Break-Able adlı bir kanalda yayınlanan bir videoda Far Cry 5 harita düzenleme modu ile yaratılan dizinin adası görülmekte. Youtuber, adayı 1 aylık çalışma sonucunda diziden edindiği bilgileri kullanarak tasarladığını belirtiyor. Un-Break-Able, tasarımı her ne kadar detaylara uygun olsa da ana olarak 2 hata barındırdığını ifade ediyor. Bunlardan ilki oyun ile birlikte gelen ağaç çeşitlerinin adadaki bitki örtüsüne tam olarak uymamasıymış. Ancak Youtuber, bunun oyuna gelecek Vietnam ek paketi ile çözüleceğini umuyor.

Yaratıcının yaşadığı diğer bir problem ise diziden edindiği bilgiler ile boyutlar konusunda kesin bir bilgiye ulaşamamasıymış. Bu nedenle tahmin yürüttüğünü belirten Un-Break-Able, harita modunun “LOST TV Series” adı ile PlayStation 4 kullanıcılarının kullanımına sunulduğunu duyurdu. Eğer Far Cry 5 hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, oyun hakkında inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Far Cry 5  Satın al
Far Cry 5 inceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın