Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.07.2020

League of Legends oyuncuları son zamanlarda yeni bir hata ile karşı karşıya kalıyor. Çoğu oyuncunun karşısına çıkan bu hata genelde internet kaynaklı olabiliyor fakat her zaman geçerli olmuyor. Bu yazımızda sizlere LOL sunucuya bağlanılamadı hatası çözümünü göstereceğiz. LOL 10.14 yama notları açıklandı eğer merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

LOL Sunucuya Bağlanılamadı Hatası 2020

Çoğu kişi bu hatayı internetinden kaynaklı olarak alabiliyor, bazılarında bir süre sonra geçebiliyor hatta bazılarında modemi kapat-aç yapmak bile sorunu çözebiliyor. Sizde bu yolları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa sizler için aşağıda birkaç tane alternatif yöntemleri listeledik. Gelin bakalım sorunu nasıl çözebilirsiniz.

Çakışan Programları Kapatın

Oyundayken arka planda açık olan uygulamalar oyun ile çakışabiliyor ve bundan dolayı da karşınıza bu hata çıkabiliyor. Görev yöneticisine girip çakışan uygulamaları bulup görevi sonlandır diyebilirsiniz. Çakışan uygulamalardan biri "Adobe Acrobat Update Service"'dir. Eğer sizin de görev yöneticinizde bu uygulama açıksa kapatıp oyuna tekrar girebilirsiniz.

Güvenlik Duvarına Tanımlayın

Aldığınız bu hata güvenlik duvarına LOL'ü tanımlamadığınız için de çıkabiliyor. Windows Güvenlik Duvarına girip LOL ile alakalı olan şeyleri tanımlayıp kaydedebilirsiniz, güvenlik duvarınız kapalı olsa da bu hatayı alma şansınız var o yüzden tanımlamanız iyi olacaktır.

Yukarıda sizler için 2 başlık altında çözümleri gösterdik. Eğer hala hata devam ediyorsa yapmanız gereken iki şey kalıyor o da LOL'ü onarmak veya silip tekrardan kurmak.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.