Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.01.2023

Ünlü oyun geliştiricisi Riot Games, yıllar boyunca çok sayıda saygın oyun üretti. League of Legends, Valorant ve diğer pek çok oyun Riot Games'in ünlü oyunları arasında yer alıyor. Şirket geçmişte LOL ile ilgili çok sayıda proje yarattı. Dahası, yakın tarihli bir sızıntıya göre, bir diğeri de şu anda yolda. Riot Forge ekibinin yapmakta olduğu bir oyunun varlığı, yakın zamanda çıkan bilgilerle onay aldı. Üçüncü taraf şirket, başrolünde ünlü bir League of Legends karakterinin yer aldığı yepyeni bir hikaye oyunu üzerinde çalışıyor gibi duruyor.

League of Legends hikaye odaklı oyunu, Mageseeker A League of Legends Story

"osveno" adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından bildirildiği üzere, Mageseeker A League of Legends Story için Güney Kore'nin Oyun Derecelendirme Kurulu yeni bir derecelendirme yaptı. Raporlara göre, aksiyon-macera oyunu PC'lerde ve konsollarda çıkacak. Yeni oyun lore odaklı gibi duruyor. Ayrıca, Demacia'yı kurtarmak için mücadele eden Sylas'ın hayatını anlatacak.

Başlıktaki "Mageseeker" kelimesi, Runeterra gezegeninde büyünün korunmasından sorumlu olan Demacian düzenine açık bir gönderme. League of Legends'taki Sylas, başkalarının büyüsünü tanıma yeteneğine sahip. Bu yüzden, kötü şöhretli Demacian düzeni fark etti ve işe aldı. Mageseekers'ın fino köpeği olarak hizmet etti. Sonra, Sylas isyan etti ve büyücü arkadaşlarına yardım ettiği için hapse gitti. Sylas'ın mevcut hikayesini yeni projede, yeni bir devrimle Demacian düzenine karşı isyan ederken görmemiz muhtemel.

Neler biliyoruz?

Bu cazip proje hakkında hiçbir zaman resmi bir bilgi verilmediğini, sadece reytinglerde keşfedildiğini belirtmek önemlidir. Ayrıca, yeni League of Legends hikaye oyunu projesinin geliştirme sürecini bilmemiz mümkün değil. Ayrıca, Riot Forge derecelendirme sonrası, önümüzdeki aylarda resmi bir teaser ile gelirse şaşırmayız. Yine de, proje hiçbir zaman beklenen potansiyele ulaşamayabileceği için bu bilgiye ihtiyatla yaklaşılmasını tavsiye ediyoruz.

Riot Forge, League of Legends'a olan sevgisini daha önce de dile getirmişti. Yetenekli geliştirici grubu, League of Legends izleyicileri tarafından çok sevilen bazı olağanüstü sanat eserleri üretti. Riot Forge'un 2021 tarihli projesi The Ruined King, ustalıkla hazırlanmış konusu sayesinde, kapsamlı League of Legends mitosunun harika bir uzantısı olduğunu kanıtladı. Sızan yapımın, Sylas'ın hikayesine derinlemesine dalması muhtemel. Aynı zamanda League of Legends evrenini de genişletmesi mümkün.

Şimdi, PS Plus Extra ve Premium Ocak 2023 PS5 ve PS4 oyunları yazımıza bakmanızda fayda olacaktır. Dahası, tavsiye için de yazılarımız mevcut. Şu anda, En iyi internetsiz mobil oyunlar tavsiyemiz var. 20 adet oyun tavsiyesi verdik. Sonra, hepsini de tek tek açıkladık. Sonuçta, bir oyun tavsiye edip sebebini söylememek garip olurdu, değil mi? Bir de, PUBG Mobile 90 FPS destekleyen telefonlar yazımızı sizlere tavsiye edelim. Bu yazımızda da, oyuna başlayacaklar için önemli bilgiler verdik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.