Laboratuvar üretimi etler, yakın bir tarihte bizlerle

Laboratuvar üretimi etler, yakın bir tarihte bizlerle

Hem de daha fazla, ucuza ve lezzetli olarak sunulacak.

Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülkede, et tüketimi her ne kadar çok seviliyor olsa da, fiyatları sebebiyle çok da gerçekleştirilemeyen bir eylem, ne yazık ki. Zaten, bir de hayvanların kesiliyor olma mevzusu söz konusu. Sırf bu yüzden bir sürü vakıf, kurum ve insan, hayvanların öldürülmesine karşı adım atmaya çalışıyor. Fakat, laboratuvar üretimi etler desek, tepkiniz ne olurdu? Bir yandan kafamıza göre et yiyebilecekken, bir yandan da hayvanların öldürülmesi konusunda bir şeyler yapmaya çalışanların gönülleri ferahlayabilir bu sayede.

Laboratuvar üretimi etler, yakın bir tarihte bizlerle

Laboratuvar üretimi etler piyasaya çıkarsa, belki vejetaryenlik de son bulur. Etle beslenen insanlar olarak, genelde vejetaryen insanların, etin nasıl bir tada sahip olduğunu bilmiyor olmaları konusunda üzülüp duruyorduk zaten. Bütün bu sebepleri göz önünde bulundurarak, yapılması planlanan bir projenin, herkesin yüzünü güldürebileceğini söylemek mümkün. Memphis Meats, biyoreaktör odalarında yetiştirecekleri etleri, piyasaya sürmek gibi bir şey planlıyor. Bu işlemi de, hayvan hücrelerini, oksijen, şeker ve diğer besinler ile yetiştirerek yapacaklar.

Memphis Meats tarafından yapılan açıklamalara göre, ekip sığır eti, tavuk eti ve ördek etini, herhangi bir hayvanı öldürmeden üretmeyi başardı. Eğer bu ürünü tatmak istiyorsanız, biraz beklemeniz gerekecek ne yazık ki. Zira, her ne kadar çok da uzak bir zaman sayılmasa da, 2021 yılına kadar, üretilen etleri piyasaya sürmeyi planlamıyorlar. Şirketin CEO koltuğundaki Uma Valeti, “Eti sofralara çok daha fazla, uygun fiyatlara ve lezzetli olarak getireceğiz.” şeklinde  iddialı bir açıklamada bulundu. Bu gibi laboratuvar üretimi etler piyasaya sürüldüğünde, kesinlikle denemeden geçmemeyi planlıyoruz. Peki, siz ne düşünüyorsunuz bu etler konusunda?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın