En yeni sürüm olan Denuvo 4.8 de en sonunda kırıldı

En yeni sürüm olan Denuvo 4.8 de en sonunda kırıldı

Denuvo'nun son sürümünü kullanan oyunlar da, yılın en iyi oyunları resmen.

Denuvo denilince, akla nedense artık Resident Evil 7 mevzusu geliyor hemen. Çok hızlı bir şekilde kırılmış olması sebebiyle, birçok oyuncu için hayatı zehir etmişti hatırlarsanız. Bu haberimizde, aslında yine benzeri bir konudan bahsedeceğiz, fakat bu sefer o kadar da hızlı olmamış olması, haberimizin sevindirici kısmı. Korsan karşıtı yazılımlar arasında önemli bir yere sahip olan Denuvo‘nun son sürümü olan 4.8 de, en sonunda başarılı bir şekilde korsanlar kırıldı. Yani, yakın zamanda çıkışını gerçekleştirmiş olan büyük oyunlar, artık korsanların kurbanı.

Korsan karşıtı yazılımın kullanılmış olduğu oyunları merak ettiğinizi duyar gibiyiz. Özetle, son birkaç ayda çıkışını gerçekleştirmiş olan büyük oyunlar diyebiliriz. Sistemi kullanan oyunları tek tek sorarsanız da, Assassin’s Creed Origins, Football Manager 2018, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront II, Injustice 2 ve Star Ocean: The Last Hope HD Remaster şeklinde bir liste ortaya çıkar. Haberimizin sevindirici kısmı, korsan karşıtı yazılım Denuvo‘nun bayağı uzun bir süre dayanmış olması. Yani, ekibin elinden çok daha iyisi gelebilir.

Haberimizde görmüş olduğunuz oyunları 3 ay kadar korumayı başarmış olan Denuvo‘nun, bu aşamadan sonra atacağı adımlar ise, yine merak konusu. Zaten, şu anlık sadece Sonic Forces için bir korsan sürüm bulunuyor. Assassin’s Creed Origins‘in, haberimize konuk olan güvenlik yazılımının üstüne bir de VMProtect‘i bulunuyor. Şirket tarafından yapılabilecek en akıllı adımlardan biri, korsan karşıtı yazılımın yeni bir sürümünü yayınlayarak, hala tazeliklerini koruyan oyunları kurtarmak olacaktır. Bakalım, şirket nasıl bir adım atmayı tercih edecek?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın