Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 05.04.2018

2007 senesinde çıkışını gerçekleştiren ve yüzde yüz yerli bir yapım olan İstanbul Kıyamet Vakti oyununun, 6. ve en büyük genişletme paketi yayımlandı. Şimdiye dek yüz binlerce oyuncu tarafından oynanan MMORPG türündeki video oyunuyla daha öncesinde; Eminönü, Sirkeci, Mısır Çarşısı, Çemberlitaş, Topkapı Sarayı gibi tarihi bölgeleri ziyaret etmiştik. Yeni güncelleme paketiyle Haliç’in karşı kıyısına, Karaköy bölgesine geçiyoruz. Genişletme paketinin adı da buradan geliyor; İstanbul Kıyamet Vakti: Karaköy. Öte yandan oyunun 1 Nisan 2018 tarihinde 11. Yaşını kutladığını da hatırlatalım ve bu yerli yapımın devamlılığının sürmesi dileklerimizi sunalım.

İstanbul Kıyamet Vakti için en büyük genişletme paketi yayımlandı

İstanbul Kıyamet Vakti Karaköy ile genişliyor.

İstanbul Kıyamet Vakti: Karaköy genişletme paketi için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu genişletme paketi için pek çok yapı, bire bir olarak oyuna ekleniyor. Hatta günümüzde olmayan bazı yapıları bile oyunda görebiliriz. Bunlar arasında; 1958 yılında Karaköy meydanında yapılan meydan genişletme çalışmaları sırasında yıkılmış Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii ve Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Ortodoks Kilisesi’ni görebiliyoruz. Dilerseniz oyuna gerçeğiyle bire bir olarak aktarılan yapıları sizler için sıralayalım.

  • Arap Camii
  • Karaköy Palas
  • Ziraat Bankası
  • Karaköy Camii / Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii
  • Minerva Han
  • Fransız Geçidi
  • Saint Benoit Lisesi
  • Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Ortodoks Kilisesi

Tüm bu yapılarla birlikte, gelen genişletme paketiyle oyunun içeriğine de pek çok yenilik eklendiğini belirtelim. Bu yenilikler, oyundaki görevleri ve hikaye örgüsünü de kapsıyor. Bundan böyle oyuncular için belirlenen en yüksek seviye 49 değil, 59 olacak. Bir başka deyişle oyuna 10 yeni seviye ekleniyor. Oyuna eklenen yeni düşmanlar ve yeni bölüm sonu canavarları ile zorlayıcı savaşlar yapılabilecekken, yeni başlayan oyuncular için ise kolaylaştırılmış görevler ve özellikli eşyalara daha hızlı erişebilme imkanı sunuluyor. Ayrıca yeni kıyafetler, çok sayıda yeni materyal ve yeni iksirlerin de İstanbul Kıyamet Vakti: Karaköy genişletme paketiyle geldiğini belirtmeden geçmeyelim.

Özellikle Türk video oyunları endüstrisi adına kilometre taşı olarak sayılabilecek olan İstanbul Kıyamet Vakti oyununa olan destek ve genişletme çalışmalarının sürmesi sevindirici. Umarız Türk Telekom bünyesindeki Sobee Stüdyoları tarafından yeni yapımlar veya yeni genişletme paketleri görebiliriz. Oyunu henüz denememiş olanlar, merak edenler, yeni genişletme paketini görmek isteyenler buraya tıklayıp, detaylı bilgilere ulaşabilir, oyunu ücretsiz olarak edinebilirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.